Pārlekt uz galveno saturu
Attīstība
Starptautiskā sadarbība
Studentiem

Internacionalizācija ir viens no būtiskiem jautājumiem Latvijas augstākās izglītības darba kārtībā. Tā ir mūsu šodiena un reizē izaicinājums attīstībai nākotnē – ar šādu vadmotīvu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā 13. maijā noritēja simpozijs Augstākā izglītība Latvijā: starptautiskās izredzes. Pasākums pulcēja 160 augstākās izglītības nozares pārstāvjus, lai diskutētu par studiju procesa specifiku darbā ar ārvalstu studentiem.

simpozijs-augst-izgl-starpt-izredzes009.jpg

Pasākuma iniciatore un organizatore ir RSU, kas šogad svin 25 gadu pieredzi darbā ar ārvalstu studentiem. Pašlaik augstskolā kopā ar 5550 vietējiem studentiem RSU studē 1475 ārzemnieki (jeb 21 % no visiem studentiem) no Eiropas Savienības, Āzijas, Latīņamerikas.

Augstākās izglītības internacionalizācija ir atbilde uz mūsdienu globalizācijas izaicinājumiem. Līdz ar ārvalstu studentu piesaisti un viņu sekmīgu studiju procesu stiprinās Latvijas augstskolu starptautiskā reputācija. Kā uzsvēra pasākuma organizētāji, darbam ar ārvalstu studentiem ir sava specifika un izaicinājumi, tāpēc, lai sasniegtu augstu rezultātu un popularizētu Latviju kā valsti, kur var iegūt starptautiska līmeņa augstāko izglītību, vietējām augstskolām ir svarīgi sadarboties, dalīties labajā praksē un kopā meklēt jaunas metodes darbam multikulturālā akadēmiskā vidē.

Simpoziju ievadīja plenārsēdes referāti, kuros tika analizēta RSU un citu Latvijas augstskolu pieredze darbā ar ārvalstu studentiem. Astoņās domnīcās noritēja intensīvas diskusijas par dažādiem starpkultūru vides aspektiem un pedagoģijas nostādnēm augstākās izglītības internacionalizācijas kontekstā Latvijā. Noslēguma diskusijā tika sniegta iespēja apkopot izskanējušās atziņas, aktualizēt problēmjautājumus, kā arī piedāvāt konkrētus risinājumus.

simpozijs-augst-izgl-starpt-izredzes011.jpg

Kā tika secināts noslēguma diskusijā, pašlaik svarīgākie augstākās izglītības izaicinājumi darbā ar ārvalstu studentiem ir studiju satura pielāgošana multikulturālai videi, jaunu metožu meklēšana, objektīvas vērtēšanas un pēctecības nodrošināšana kvalitatīvam un interaktīvam studiju procesam. Būtiski ir arī pilnvērtīgi integrēt ārvalstu studentus ārpus studiju aktivitātēs.

Simpozijā piedalījās studenti, docētāji un administrācijas pārstāvji no 15 Latvijas augstskolām, valsts pārvaldes iestādēm, nevalstiskām organizācijām, kā arī citi, kurus interesē simpozijā aktualizētie jautājumi.