Jubilejas
Konferences, semināri

Atzīmējot latviešu literatūras klasiķu Raiņa un Aspazijas simtpiecdesmitgadi, no 6. līdz 9. oktobrim notiks starpdisciplinārā konference Rainim 150. "Un rīts būs jāpieņem, lai kāds tas nāks", kurā referēs arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Eiropas studiju fakultātes mācībspēki. Konferencē iecerēts interpretēt un popularizēt Raiņa daudzpusīgo personību un viņa māksliniecisko un intelektuālo mantojumu.

Konference tiks atklāta 6. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē. Pēc svinīgām uzrunām, muzikāla sveiciena un Jaunā Rīgas teātra aktieru Ģirta Krūmiņa un Kaspara Znotiņa Raiņa dzejas lasījuma sekos Vairas Vīķes-Freibergas, Vitas Matīsas un Gundegas Grīnumas priekšlasījumi.

Konferences turpinājums darba grupu sēdes un noslēguma diskusija no 7. līdz 9. oktobrim notiks LU Akadēmiskajā bibliotēkā. Konferencē piedalīsies Latvijas un Lietuvas augstskolu mācībspēki un pētnieki.

Konferences darba grupās tiks aplūkotas dažādas Raiņa daiļrades un personības šķautnes:

• Rainis – latviešu nacionālās un kultūras identitātes veidotājs;
  • Rainis – dzejnieks;
  • Rainis – dramaturgs;
  • Raiņa lugu skatuviskā interpretācija;
  • Rainis – politiķis un valstsvīrs, kurā ar referātu Rainis un latviešu sociāldemokrātijauzstāsies arī RSU Eiropas studiju fakultātes profesore un dekāne Ilga Kreituse;
  • Rainis – žurnālists un kultūras darbinieks;
  • Rainis filozofijas diskursos, kurā ar referātu Spēka vārdu meklējumos: laikmetīgais un nelaikmetīgais Rainis uzstāsies arī RSU Eiropas studiju fakultātes Politikas zinātnes katedras ārštata docētājs Artis Svece;
  • Rainis un pasaules kultūra.

Konferences noslēgumā notiks diskusija Raiņa pētniecība un interpretācija.