Attīstība

Rīgas Stradiņa universitāte ir izveidojusi Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru (Anniņmuižas bulv. 26a), kas ļaus nodrošināt kvalitatīvu topošo mediķu izglītību, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un zinātnes sasniegumus. Centra atklāšana kopā ar plašsaziņu līdzekļu pārstāvjiem un aicinātajiem viesiem notika 16. maijā.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra atklāšanā piedalījās Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma, veselības ministre Ingrīda Circene, RSU rektors Jānis Gardovskis, Medicīnas fakultātes dekāna pienākumu izpildītājs Guntis Bahs, Rehabilitācijas fakultātes dekāns Aivars Vētra, Māszinību fakultātes dekāne Inga Millere, kā arī citi RSU pārstāvji, mediji un aicinātie viesi.

Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, kas tapis trīs gadu laikā ar ERAF projekta atbalstu, studenti, izmantojot mulāžas, mācību lelles un simulatorus, apgūst nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes darbam ar pacientu – sākot no vienkāršām manipulācijām (mākslīgā elpināšana, vēnu punktēšana, šuvju uzlikšanu u. c.) un beidzot ar sarežģītām ķirurģiskām operācijām, arī dzemdību pieņemšanu.

Atsevišķas telpas centrā pielāgotas RSU Rehabilitācijas fakultātes studentu apmācībai – mācību virtuve uztura speciālistu apmācībai, kā arī Montesori, fizioterapijas, ergoterapijas, audiologopēdijas un citi mācību kabineti.