Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Skolēniem
Izstādes

No 26. līdz 28. februārim Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) piedalījās ikgadējā izglītības izstādē Skola izstāžu centrā Ķīpsalā. Universitātes stendu apmeklēja vairāk nekā 4000 interesentu – skolēni, skolotāji un vecāki. Izstādes Skola organizatori slavēja RSU stendu par tā noorganizētajām aktivitātēm, kurām bija lielum liela piekrišana.

skola-rsu-2016-lead.jpg

Visas trīs izstādes dienas ikvienam interesentam RSU stendā bija iespēja izmēģināt savus spēkus pirmās palīdzības sniegšanā un reanimācijā, izmantojot jaunākās medicīnas simulācijas ierīces, ko mācību procesā izmanto topošie mediķi, apgūstot ārstam vajadzīgās iemaņas un prasmes. Varēja pārbaudīt arī savas prasmes injekciju veikšanā un asinsspiediena mērīšanā, ko nodrošināja Sabiedrības un veselības un sociālās labklājības Māszinību un dzemdību aprūpes katedras studenti un mācībspēki. Jāpiebilst, ka tieši skolotāji aktīvi izmantoja iespēju izmērīt asinsspiedienu un saņemt konsultāciju no topošajiem mediķiem.

"RSU stendā jaunieši un viņu vecāki biežāk jautāja par praktiskām lietām, piemēram, kādi ir iestāšanās nosacījumi konkrētajā studiju programmā, vai stradiņos ir daudz jāmācās un kā norit praktiskās nodarbības," pastāstīja Komunikācijas departamenta mārketinga projektu vadītājs Edgars Žukovskis, kurš RSU stendā aktīvi darbojās visas trīs dienas.

skola-rsu-2016-13-lead.jpg

Izstādes pirmajā dienā – piektdien, 26. februārī, Eiropas studiju fakultātes sagatavoto testu Pasaules elpa, kas ļāva pārbaudīt zināšanas par pasaules politiskajiem un ekonomikas notikumiem, izpildīja 105 izstādes apmeklētāji. Turklāt visas dienas garumā RSU stendā bija iespēja klātienē aprunāties ar Latvijā vadošajiem ārpolitikas un iekšpolitikas ekspertiem – prof. Ilgu Kreitusi, lekt. Leldi Metlu-Rozentāli un lekt. Māri Cepurīti.

"Piektdien lielākā daļa apmeklētāju bija ieradušies no Latvijas reģioniem, braucot kopā ar klasi un skolotājiem līdz Kīpsalai speciāli organizētos autobusos. Pārsteidzoši, ka par RSU interesējās ne tikai vidusskolēni, kā varētu domāt, bet arī ļoti daudz 8. un 9. klases skolēnu. Turklāt ar katru gadu pieaug to interesentu skaits, kas RSU zina ne tikai kā medicīnas un veselības aprūpes studiju augstskolu, bet arī kā lielisku sociālo zinātņu studiju iespēju," atklāja Edgars Žukovskis.

Sestdien, 27. februārī, RSU stendā bija izveidota televīzijas studija, kurā Komunikācijas fakultātes studenti apmeklētājiem piedāvāja iejusties ziņu diktora lomā. Šo iespēju izmantoja gandrīz 100 jauniešu, kuriem televīzijas kameras priekšā vajadzēja ātri un saprotami, liekot pareizos uzsvarus un izmantojot atbilstošu intonāciju, lasīt ziņas.

skola-rsu-2016-17-lead.jpg

Svētdien, 28. februārī, apmeklētāji RSU stendā varēja apskatīt inscenētu nozieguma istabu (vietu, kurā noticis noziegums) un kopā ar Aivi Pīlēģi un citiem Juridiskās fakultātes studentiem piedalīties šā nozieguma izmeklēšanā.

skola-rsu-2016-22-lead.jpg

Ja jaunietis, kurš apmeklēja RSU stendu, vēl nebija izlēmis, ko studēt, viņš varēja izpildīt īpašu psiholoģisko testu, kas ļāva noskaidrot viņa personībai piemērotāko profesiju un atbilstošo studiju virzienu. 

Visi laipni aicināti apmeklēt RSU Atvērto durvju dienu sestdien, 2. aprīlī, sākot no plkst. 11.00.