Izstādes
Mākslinieciskie kolektīvi
Ziņas

3. decembrī pulksten 18.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tautas deju ansamblis Ačkups aicina uz 65 gadu jubilejas koncertu Mirklis vienā elpā, kas notiks RSU aulā, Dzirciema ielā 16.

Ackups-RSU-1995-gads.jpgKoncertā vairāku paaudžu Ačkupa dalībnieki izdejos gan dejas no ansambļa zelta repertuāra, gan mūsdienu horeogrāfu jaundarbus, ko iemīļojuši paši Ačkupa dalībnieki. Pasākuma otrajā daļā kolektīvs iepriecinās skatītājus ar horeogrāfa Viļņa Birnbauma īpaši Ačkupa jubilejai radītu deju ciklu Tēvzemes tēli.

Ackups-RSU-20-gs-70-gadi-lead.jpg

"Izdejotais laiks kopā savijies vienā deju kamolā, kura kodolā liela dejas mīlestība un apkārt tai sviedri, nogurums, spīts, prieks, draudzība un laime. To izjūt ikkatrs, kurš iepazinis un patiesi iemīlējis deju," par ilggadējo darbu tautas dejas kopšanā stāsta Elita Treilone, kas ir Ačkupa vadītāja kopš 1995. gada. "Jubilejas koncerts mums būs gan kā atskaites punkts par paveikto, gan arī atspēriena solis nākotnes darbiem, jo pēc tā uzreiz sāksim gatavoties nākamajam lielajam pasākumam – Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem 2018. gadā."

Koncerta biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs.

Gatavojoties nozīmīgajai ansambļa jubilejai, Ačkupa dejotāji sarūpējuši sev un saviem atbalstītājiem dāvanu – Ačkupa kalendāru 2017. gadam 365 mirkļi ar kolektīva fotogrāfijām, kurās interpretēta dabas, tautastērpa un cilvēka mijiedarbība un redzami ansambļa dejotāji dažādās Latvijas vietās. Kalendāra tapšanu fotogrāfs Jānis Romanovskis iemūžināja 12 fotogrāfijās, kuras apskatāmas izstādē RSU foajē (Dzirciema ielā 16) līdz 9. decembrim. Izstādes autori ir ansambļa Ačkups dejotāji – projekta vadītāja Zane Apsīte un radošie asistenti Krista Nītiņa un Mārtiņš Stepanovičs.

ackups-65-rsu-lead.jpg