Pārlekt uz galveno saturu
Skolēniem
Studentiem

Jau vairāku gadu garumā tiek organizētas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vēstnešu vizītes Latvijas skolās, kuru mērķis ir sniegt jauniešiem informāciju par augstākās izglītības nozīmi viņu dzīvē un studiju iespējām RSU. Vēstnesis ir mūsu augstskolas students, absolvents, darbinieks, pētnieks vai docētājs.

skoleni-rsu02-lead.jpg

Tuvojoties mācību gada noslēgumam, RSU Komunikācijas departaments ir apkopojis informāciju par vēstnešu vizītēm Latvijas skolās 2015./2016. mācību gadā.

RSU vēstneši šajā mācību gadā apmeklēja 83 skolas. Vispirms vizītes tika plānotas uz tām skolām, kuras Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitingā ieņem augstākās vietas. Plānojot vizītes, tika ņemts vērā arī tas, kuru skolu absolventi visbiežāk kļūst par RSU studentiem.

Svarīgi pieminēt, ka kopējais apzināto un uzrunāto skolu skaits pārsniedz 100, jo vairākās skolās, kuras apmeklēja RSU vēstneši, tajā laikā norisinājās novada karjeras dienas, kuras apmeklēja arī apkārtnē esošo skolu skolēni.

Vēstneši šogad ir bijuši gan lielajās pilsētu un Rīgas skolās, piemēram, Siguldas Valsts ģimnāzijā, Cēsu Valsts ģimnāzijā, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā, Rīgas 64. vidusskolā un daudzās citās, gan nelielajās lauku vidusskolās, piemēram, Daugavpils novada Vaboles vidusskolā, kur vidusskolas klasēs mācās vien 20 jauniešu. Starp citu, šiem skolēniem atšķirībā no pilsētu skolēniem ir liela motivācija studēt un lieli nākotnes plāni.

tiksanas-ar-skolu-parstavjiem-rsu.jpg

RSU šogad īpaši veicināja sadarbības veidošanu ar skolām, piemēram, organizējot 2015. gada nogalē skolu direktoru un pārstāvju tikšanos ar RSU rektoru, kā arī konsultējot skolēnus zinātniski pētniecisko darbu izstrādē.

Plašāka informācija par RSU vēstnešiem