Ziņas

14. un 15. augustā Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūtā viesojās speciālisti no Bostonas Universitātes (ASV) Zobārstniecības fakultātes (Boston University School of Dental Medicine) – profesors Nicolas Serge Dibart, kurš ir vairāk nekā 70 zinātnisko publikāciju, septiņu monogrāfiju un grāmatu autors, Ortodontijas nodaļas profesore Elif Idil Keser Buderi, kura ir vairāku zinātnisko publikāciju autore, un profesors endodontijas specialitātē Mani Moulazadeh.

rsu_viesi_bostonas_zobarstnieciba00-lead.jpg

Speciālisti kursos stāstīja par jaunāko zobu implantu estētikā, periodontoloģijā jeb smaganu saslimšanu ārstēšanā, endodontijā jeb zobu sakņu kanālu ārstēšanā un pjezoincīzijā, kas ir minimāli invazīvā ķirurģijas tehnika, kas tiek lietota, lai aktivētu un stimulētu zobus aptverošos kaulaudus, kas ļauj panākt paātrinātu zobu pārvietošanos ortodontiskas ārstēšanas laikā.

Vizītes laikā viesi apmeklēja arī Stomatoloģijas institūta klīnikas un Implantoloģijas klīniku Baznīcas ielā. Ārzemju viesi ļoti augstu novērtēja klīniku iekārtojumu un iespējas jaunāko tehnoloģiju izmantošanā.

RSU Stomatoloģijas institūta klīniskie speciālisti un Zobārstniecības fakultātes akadēmiskais personāls regulāri izglītojas un papildina savas zināšanas, ko vēlāk veiksmīgi izmanto darbā ar pacientiem un studentu apmācībā. RSU Stomatoloģijas institūts arī nākotnē plāno turpināt sadarbību ar ārzemju kolēģiem.