Starptautiskā sadarbība

12. decembrī Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskajā fakultātē viesosies habilitētais tiesību zinātņu doktors profesors Ando Lepss (Igaunija). Viņš prezentēs savu monogrāfiju Modern Dialectical Criminology (A new perspective on study of criminology) (Tallinn, 2016. – 110 pp., ISBN 978-9985-897-34-8).

Grāmata ir veltīta kriminoloģijas dialektisko aspektu analīzei. Autors monogrāfijā apskata dialektiku kā mūsdienu zinātnes pamatmetodi, tostarp tās vietu kriminololoģijā, analizē zinātniskās izziņas objektu un priekšmetu, secinot, ka juridiskā zinātne, tostarp kriminoloģija, ir krīzes periodā. A. Lepss apraksta arī noziedzības ģenēzi, pamato tiesiskās jaunrades procesu, it īpaši krimināltiesisko, un iezīmē kriminoloģisko pētījumu lomu likumdošanas procesā.

Atsevišķas monogrāfijas daļas ir veltītas tiesību un likumpārkāpumu dialektikai, tās nozīmei noziedzības izziņai. Inovatīva ir monogrāfijas daļa, kurā apskatīta postmarksistiskā dialektiskā kriminoloģija. Autors pievēršas tiesisko represiju konstruēšanas mehānismam un sociālās kontroles dialektisko procesu apskatam.

A. Lepss ir starptautiski atzīts tiesību zinātnes speciālists Eiropā un pasaulē. Viņš ir viens no cīnītājiem par Igaunijas neatkarības atgūšanu, kā arī viens no Igaunijas Tautas frontes izveidotājiem. Viņš ir bijis Igaunijas parlamenta (Riigikogu) deputāts.

Tikšanās ar profesoru A. Lepsu un viņa monogrāfijas prezentācija notiks RSU Senāta zālē pirmdien, 12. decembrī, plkst. 12.00.