Pārlekt uz galveno saturu
Ziņas

Zinātnes nedēļa Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) sākās ar studentu starptautisko zinātnisko konferenci 5. aprīlī un turpinās ar RSU zinātnisko konferenci 6. un 7. aprīlī, kurā četrpadsmit sekcijās vairāk nekā 1500 pētnieku prezentēs 405 referātus par Latvijā un pasaulē aktuālām problēmām sabiedrībā un novitātēm zinātnē, kas izstrādāti, ņemot vērā RSU zinātniskās prioritātes.

RSU zinātniskā konference ceturtdien, 6. aprīlī, tika atklāta aulā ar muzikālu priekšnesumu ērģelnieces Lienes Andretas Kalnciemas un sitaminstrumentālista Elvija Endeļa sniegumā.

rsu-zin-konference-2017-04.jpg

Pēc mūziķu uzstāšanās uzrunu klātesošajiem teica RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, kurš vispirms izteica gandarījumu par RSU studentu zinātniskās konferences Health and Social Sciences labo organizāciju un tās dalībnieku plašajām zināšanām: "Studentu konference bija kā apliecinājums universitātes augstajai kvalitātes latiņai, un varam būt droši, ka nākamā paaudze būs labāki un konkurētspējīgāki par mums!" Profesors uzsvēra RSU zinātniskās konferences nozīmi un atgādināja, ka ikvienam universitātes docētājam ir jāpiedalās pētnieciskajā darbā.

Pēc filmas par zinātni RSU uzstājās zinātņu prorektore prof. Iveta Ozolanta, prezentācijā pieminot faktus un notikumus, ar ko varam lepoties, atskatoties uz 2016. gadu, un kas nākotnē pētniecības jomā būtu jāpilnveido.

2016. gadā kopējais piesaistītais zinātnes finansējums RSU bijis 3,5 miljoni eiro, tikuši apstiprināti deviņi jauni projekti un vairāki ir iesniegti, tikušas aizstāvētas 16 disertācijas, izdotas trīs zinātniskās monogrāfijas, vairāki RSU pētnieki un mācībspēki saņēmuši balvas un atzinību par sasniegumiem pētniecībā u. c.

Īpašu gandarījumu zinātņu prorektore izteica par to, ka pagājušajā gadā krietni pieaudzis RSU pētnieku un mācībspēku publikāciju skaits starptautiskajās datu bāzēs Scopus un Web of Science: no 119 (2015. gadā) līdz 177 (2016. gadā).

RSU kā partneris piedalās vairākos lielos Eiropas projektos un veic pasūtījuma pētījumus, vairojot universitātes pētniecības budžetu. Arī šogad RSU ieplānota zinātnieku apmācība un pieredzes apmaiņas, kā arī dažādi zinātnes popularizēšanas pasākumi.

Prof. Ivetas Ozolantas prezentācija.

Pēc oficiālās atklāšanas konferences plenārsēdē ar referātu Vai jods var ietekmēt bērna attīstību jau pirms dzimšanas? uzstājās RSU Medicīnas fakultātes profesors Aivars Lejnieks. Pēc tam RSU izveidotā Nukleārā medicīnas centra MedVision Medicīnas departamenta direktore Marika Kalniņa lasīja referātu Pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT pierādījumos balstīts lietojums onkoloģijā, bet RSU Eiropas studiju fakultātes lektors Mārtiņš Daugulis –Kritiskā domāšana un medijpratība politikā jeb kas kopīgs vēlēšanām un žurnālam "Ko ārsti Tev nestāsta?".

Pēc konferences atklāšanas sekoja darbs četrpadsmit sekcijās, RSU foajē bija iespēja aplūkot stenda referātus un aprunāties ar zinātniekiem, kas šos pētījumus veikuši.

Dokumenti