Attīstība

Šogad Rīgas Stradiņa universitāte svinēs savu 70. jubileju. Šajās septiņās desmitgadēs esam izauguši no lokāla medicīnas institūta līdz modernai Eiropas universitātei, un arī savā jubilejas gadā turpināsim attīstību.

Šogad plānojam nodot ekspluatācijā vienu infrastruktūras objektu un sākt būvēt nākamo: durvis vērs RSU Anatomijas muzejs un līdzās universitātes centrālajai ēkai celsim studiju un zinātnes centru.

Mūsdienīgais RSU Anatomijas muzejs atradīsies savā vēsturiskajā vietā – anatomikuma ēku kompleksā Kronvalda bulvārī 9, kur tas pastāvējis jau teju simt gadu. Muzejs būs vieta ne tikai vēsturisko anatomisko preparātu iepazīšanai, bet arī telpa daudzveidīgām sociālām, izglītojošām un kultūras aktivitātēm dažāda vecuma rīdziniekiem un Rīgas viesiem.

Vīzija_3.png

Tuvāko gadu laikā RSU centrālās ēkas apkārtni papildinās jauna ēka – studiju un zinātnes komplekss Konsula ielā 21, aptuveni 200 metru attālumā no RSU centrālās ēkas. Daudzstāvu ēkā ar kopējo platību 8100 m2 atradīsies modernas studiju telpas un pasaules standartiem atbilstīgs zinātnes centrs, tostarp cieto formu zāļu laboratorija.

Jaunais RSU studiju un zinātnes komplekss top divu ERAF līdzfinansētu projektu ietvaros: Rīgas Stradiņa universitātes farmācijas jomas pētniecības infrastruktūras attīstība (projekta nr. 1.1.1.4/17/I/011) un Studiju vides attīstība Rīgas Stradiņa universitātē (projekta nr. 8.1.1.0/17/I/006).

rsu_konsula_iela_28082019.jpg

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_1333_400_s_c1_c.jpg

Līdz ar jaunā studiju un zinātnes centra izveidi Dzirciemā ievērojami paplašināsies Rīgas Stradiņa universitātes pilsētiņa – tā papildinās pagājušā gadsimta 80. gados uzbūvēto, vēlāk paplašināto un modernizēto augstskolas centrālo ēku, 2017. gadā atklāto dienesta viesnīcu Dārza ielā un RSU Stomatoloģijas institūtu, kas ir mūsu zobārstniecības studentu galvenā klīniskās prakses vieta.

Jubileja – arī studentu konferencei

Pavasarī, 27. un 28. martā, notiks kārtējā RSU studentu zinātniskā konference, kam šogad aprit 70. Tā izaugusi par Baltijā lielāko šāda veida studentu zinātnisko pasākumu. Pērn konferences Health and Social Sciences 17 tematiskās sekcijas, vieslekcijas un praktiskās darbnīcas pulcēja vairāk nekā 2000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstu augstskolām.

Konferences mājaslapa

Startēs jaunas, konkurētspējīgas programmas

Sadarbojoties RSU pasniedzējiem, viesprofesoriem, uzņēmējiem un nozares organizācijām, rudenī startēs jauna, plaši konkurētspējīga, mūsu augstskolā izstrādāta bakalaura studiju programma angļu valodā Starptautiskais bizness un jaunuzņēmējdarbība (International Business and Start-up Entrepreneurship). Šajā programmā piedāvāsim pilna un nepilna laika studijas, kas noritēs izteikti starptautiskā vidē – ar ārvalstu studentiem un pasniedzējiem. Plānots rīkot arī mācību vizītes ārpus Latvijas. Plašāks ieskats publicēts šeit.

Tā ir viena no sešām jaunajām, starptautiski konkurētspējīgajām studiju programmām, kuras RSU plānojam attīstīt ar Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzfinansējumu projekta Studiju programmu fragmentācijas mazināšana un studiju internacionalizācijas veicināšana Rīgas Stradiņa universitātē (projekta nr. 8.2.1.0/18/A/014) ietvaros.

NAP_ESF_0_0.png

Līdz 2023. gadam paredzēts īstenot arī citas studiju programmas: profesionālā maģistra studiju programma Biostatistika (Biostatistics), akadēmiskā maģistra studiju programma Politiskās pārejas un Krievijas studijas (Transition and Russia Studies), profesionālā maģistra studiju programma sadarbībā ar Daugavpils Universitāti Ekonomiskā drošība (Economic Security), kā arī doktora studiju programmas Sociālās zinātnes (Social Sciences) un Medicīnas un veselības zinātnes (Medicine and Health Sciences).