Pārlekt uz galveno saturu
Sociālais darbs
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitātes Labklājības un sociālā darba katedra pēdējo trīs gadu laikā ar ERASMUS biroja atbalstu ir paplašinājusi sadarbības iespējas ar citām augstskolām un uztur aktīvu sadarbību ar Ļubļanas Universitāti (Slovēnija), Saksijas Lietišķo zinātņu universitāti (Nīderlande), Hradeckraloves Universitāti (Čehija) u. c. Lai veicinātu studentu interesi piedalīties apmaiņas programmā ERASMUS, katedra iesākusi apkopot studentu stāstus par gūto pieredzi, studējot kādā no augstskolām.

ERASMUS pieredze

Mani sauc Jana Bogdānova. Esmu bakalaura studiju programmas Sociālais darbs trešā kursa studente. No citiem šajā programmā studējošajiem dzirdēju ļoti daudz interesantu stāstu par ERASMUS pieredzi, un beidzot arī pati nolēmu izmēģināt, kā ir dzīvot svešā valstī, mācīties un sarunāties tikai angļu valodā un, protams, satikt jaunus cilvēkus. Jāsaka, biju superpozitīvi pārsteigta par piedzīvoto.

lsdk-erasmus00.jpg

Manis izvēlētā valsts bija Nīderlande. Vienu semestri pavadīju Saksijas Lietišķo zinātņu universitātē (Saxion University of Applied Sciences). Izvēlējos turp doties galvenokārt piedāvātās programmas dēļ – Sociālā darba vadība (Leadership in Social Work). Studiju priekšmeti bija ļoti daudzveidīgi un saistīti ar programmas nosaukumu, un tas patiesi priecēja. Es apguvu tādus priekšmetus kā Organizācijas menedžments, Personības un profesionālisma attīstība, Uz risinājumu balstīta metode, Sociālā darba vēsture, Jaunatnes aprūpe un Vardarbība un tās prevence ģimenē.

Nodarbības, jāatzīst, bija ļoti interesantas, interaktīvas, praktiskas un radošas. Katrā nodarbībā mēs apspriedām dažādas tēmas un salīdzinājām situācijas valstīs, kuras pārstāvējām mēs – apmaiņas programmas studenti. Paralēli mācībām bija iespēja iziet arī praksi, izvēloties prakses vietu atbilstoši studējošā interesēm. Es izvēlējos padziļināt savas zināšanas par vienu no sociālā darba mērķa grupām – bēgļi. Šī tēma Nīderlandē ir ļoti aktuāla un līdz ar to arī pilsētā, kurā dzīvoju – Enšedē.

lsdk-erasmus01res.jpg

Enšede atrodas piecu minūšu attālumā no Vācijas robežas, braucot ar vilcienu. Šī ir īsta studentu pilsēta, līdz ar to aktivitāšu tajā nekad netrūkst. Pilsētas centrā vienmēr tiek rīkoti pasākumi, koncerti un festivāli, kurus var apmeklēt ikviens un – kas studentam nav mazsvarīgi – par velti.

Man grūtības sagādāja mājvietas atrašana. Lai gan universitāte piedāvā dienesta viesnīcu, tās cena par vienu mēnesi ir pārāk augsta, tādēļ studenti meklē dažādas alternatīvas, izmantojot Facebook grupas, draugus, paziņas un citus resursus. Tādā veidā arī es pati atradu sev mājvietu un biju bezgala laimīga, satiekot savas istabas biedrenes. Tā bija ļoti skaista studentu māja, kurā mēs dzīvojām – piecas studentes. Varu sacīt, ka šīs meitenes man kļuva par ļoti labām draudzenēm!

lsdk-erasmus02.jpg

Salīdzinājumā ar Latviju Nīderlande ir dārgāka valsts, tomēr ERASMUS stipendija nosedz visas izmaksas, kas saistītas ar īri un pārtiku, turklāt atliek līdzekļi arī papildu izdevumiem, piemēram, lai paceļotu un apskatītu valsti, citām izklaidēm. Jāņem vērā arī tas, ka lielākā daļa no stipendijas jāatlicina īres maksai. Lai gan man radīja zināmas grūtības efektīvi plānot savu budžetu, ar laiku apguvu arī to.

ERASMUS ir neticami forša pieredze, kuru ikvienam studentam iesaku izmēģināt! Tie cilvēki, kurus iepazīst svešumā, paliek draugi uz mūžu! Tāpēc – tik uz priekšu!