Absolventiem
Skolēniem
Skolotājiem
Uzņemšana

Novembra beigās Augstākās izglītības kvalitātes aģentūras Studiju kvalitātes komisijas sēdē tika pieņemts lēmums par studiju virziena Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība akreditāciju uz maksimālo termiņu – sešiem gadiem.

Akreditāciju uz maksimālo termiņu saņēmis studiju virziens un visas sešas šajā virzienā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) īstenotās studiju programmas: trīs akadēmiskā bakalaura studiju programmas (Starptautiskais mārketings un reklāma, Starptautiskais bizness un ilgtspējīga ekonomika un angļu valodā īstenotā studiju programma Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība) un divas profesionālā maģistra studiju programmas (Starptautiskais bizness un tiesības un Starptautiskā mārketinga un biznesa vadība), kā arī doktora studiju programma Biznesa vadība un ekonomika (pašreizējais programmas nosaukums – Vadībzinātne).

Šis akreditācijas process ilga vairāk nekā gadu. Kā norāda Starptautiskā biznesa un ekonomikas katedras vadītājs Romāns Putāns, “šis ir apliecinājumus mūsu spēcīgajai akadēmiskajai komandai un profesionālajiem studiju programmu vadītājiem un docētājiem.

Tas pierāda, ka mēs spējam piedāvāt esošajiem un nākamajiem studentiem kvalitatīvu, inovatīvu un radošu studiju vidi, kur katram studentam tiek nodrošināta individuāla pieeja."

Kā studiju virziena spēcīgās puses akreditācijas eksperti novērtēja studiju virziena un tā programmu rezultātu atbilstību sabiedrības un darba tirgus vajadzībām, atzīmējot veiksmīgo un ciešo sadarbību ar darba devējiem un darba devēju organizācijām. Tika atzīmēta gan darba devēju aktīvā iesaiste studiju programmu īstenošanā visos posmos, sākot no vieslekcijām līdz prakses iespēju nodrošināšanai, gan arī ciešā sadarbība ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru. Eksperti savā ziņojumā atzīmējuši, ka studiju virziena programmās ir

“labs līdzsvars starp praksi un teoriju”,

kas ļauj programmām ātri reaģēt uz izmaiņām darba tirgū.

"Pētniecībā un praktiskajā biznesā balstīts studiju saturs kopā ar izcilo RSU tehnoloģisko nodrošinājumu dod iespēju mūsu studentiem būt soli priekšā ar spēju pielāgoties nemitīgi mainīgajai biznesa videi Latvijā un pasaulē un veidot ilgtspējīgu biznesa attīstību un profesionālo izaugsmi atbilstoši savām interesēm.

Mēs esam vieta, kur top nākotnes ekonomikas un biznesa līderi,”

atzīst docente un studiju programmas Starptautiskais bizness un tiesības vadītāja Marta Urbāne.

Ekspertu vērtējumā atzīmēts, ka RSU ir izcila e-studiju vide, kas ietver kvalitatīvus lekciju ierakstus un liek lielu uzsvaru uz akadēmisko integritāti, kā arī ir laba bibliotēka. Kā nozīmīgs un pozitīvs resurss atzīmēts RSU biznesa inkubators B-Space, kurā studenti var uzzināt, kā īstenot savas biznesa idejas.

Studiju programmas akreditētas arī īstenošanai angļu valodā, kā arī tālmācībā, kas iezīmē studiju virziena turpmākās attīstības virzienus. Būtiska ir turpmāka studiju internacionalizācija – attīstot starptautiskās studiju programmas Starptautiskais bizness un jaunuzņēmumu darbība veiksmīgo pieredzi, turpinot sadarbību ar ārvalstu partneriem un paplašinot viesdocētāju iesaisti studiju programmu īstenošanā, kā arī veicinot RSU docētāju starptautiskās pieredzes bagātināšanu, turpmākajos gados Eiropas studiju fakultātē veidosies starptautiska uzņēmējdarbības studiju un pētniecības vide.

RSU sasniegumi digitālajā transformācijā un akreditācijas ekspertu augstais e-studiju vides novērtējums stiprina pārliecību, ka studiju virziens būs gatavs postkovida izaicinājumiem, piedāvājot studējošajiem mūsdienīgas un elastīgas studiju iespējas gan klātienē, gan tālmācībā.