Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība
Stipendijas
BITF mērķstipendijas

Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda mērķstipendijai, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Statistikas laboratorija 1. un 2. jūnijā rīkoja semināru par datu apstrādes metodēm medicīnas statistikā. Semināru vadīja viens no Zviedrijā pazīstamākajiem biomedicīnas, sabiedrības veselības un epidemioloģijas speciālistiem, Gēteborgas Universitātes profesors un Karolinskas institūta pētnieks Makss Pecolds (Max Petzold).

max-petzold-stats-workshop-rsu-02.jpg

Divu dienu seminārā apskatītas divas datu apstrādes metodes statistikā: meta analīze un daudzlīmeņu modelēšanas metode (multi-level modelling). Meta analīze ir metode, kas ļauj apkopot vairāku zinātnisko rakstu sekundārus publicētus rezultātus saistīto hipotēžu pārbaudēm; savukārt daudzlīmeņu modelēšana, kas izpelnījās īpašu klausītāju interesi, ļauj atklāt mijiedarbības saikni starp vairākiem modelī iekļautiem faktoriem vairākos līmeņos.

max-petzold-stats-workshop-rsu-03.jpg

Seminārā piedalījās vairāk nekā 70 interesentu, tostarp RSU docētāji un studējošie, pārstāvji no Latvijas Universitātes, Tartu Universitātes un Viļņas Universitātes, kā arī darbinieki no Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra.

Par piešķirtajām telpām un veiksmīgu semināra norisi jāpateicas arī Anatomijas un antropoloģijas institūtam un tā direktorei profesorei Mārai Pilmanei.