Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

24. oktobris Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Zaļajā nedēļā bija veltīta cilvēka psihiskajai veselībai, tāpēc Studējošo pašpārvalde ikvienu interesentu aicināja uz asociētās profesores Guntas Ancānes lekciju par to, kā izvairīties no stresa.

RSU Medicīnas fakultātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras asociētā profesore G. Ancāne aptuveni 60 klātesošajiem, kas bija pulcējušies Senāta zālē, nolasīja lekciju Kā izvairīties no nonākšanas distresā, atgādinot, ka stress ir dabisks cilvēka stāvoklis un no tā nevajag baidīties, taču vajadzētu izvairīties no distresa, kas ir sliktais stress.

Izšķirīga nozīme tam, kā ikviens no mums tiek galā ar stresu, ir iekšējiem resursiem, t. i., psihiskajai veselībai, un ārējiem faktoriem, piemēram, drauga atbalstam grūtā vai izšķirošā dzīves brīdī. Jāstrādā pašam ar sevi, veidojot savu personību arvien spēcīgāku, kas ļauj būt noturīgākam pret dažādiem stresoriem.

Lekcija bija nedaudz vairāk kā stundu garš stāsts par dzīvi, psihisko veselību, tās veidošanos un to, kā dzīvot mierīgi un veselīgi, atceroties, ka pašam jāuzņemas atbildība par savu dzīvi.

Asoc. profesore G. Ancāne klātesošos aicināja uzdrošināties just dziļi, domāt skaidri un būt savās aktivitātēs drosmīgiem, jo dzīve ir pilnveidošanās un attīstība.

Izprotiet savas jūtas! Uzticieties tam, ko redzat, dzirdat un jūtat! Nevainojiet sevi vai citus, bet gan kritiski un analītiski izanalizējiet radušos situāciju! Nebaidieties pārdzīvot jūtas plašā diapazonā, kā arī lūgt palīdzību, ja tas ir nepieciešams!