Pārlekt uz galveno saturu
Ziņas

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) jau otro gadu ir sadarbības partnere vērienīgākajām skolēnu sporta un prāta spēlēm Latvijā – ZZ čempionātam. Šogad tas kulmināciju sasniegs ZZ festivālā, kas notiks Jūrmalā 27. maijā. Pasākumā RSU būs pārstāvēta gan ar Multimediju studiju, kur talantīgie un radošie Komunikācijas fakultātes studenti aicinās skolēnus iejusties dažādās profesijās, gan ar studentu medija Skaļāk! tiešraidēm no pasākuma.

zz-festivals-telts.jpg

ZZ festivālā, kas pulcēs vairāk nekā 8000 bērnu un jauniešu teju no visiem Latvijas novadiem, RSU aicinās iepazīt dažādus bilžu apstrādes rīkus, levitējot kopā ar RSU fotogrāfijas studentiem, kā arī kopā ar žurnālistikas un multimediju studentiem iejusties ziņu diktora profesijā. Katrs sevi kādreiz esam iedomājušies runājam vai uzstājamies TV studijā, radio ēterā, uz sarkanā paklāja vai citviet, kur katru vārdu vai žestu tver skatītāju tūkstoši. RSU Multimediju studija katram jaunietim ļaus uz savas ādas izbaudīt, kā tad tas īsti ir un vai no tā metas zosāda, vai arī – gluži otrādi – patīkami kņudina pakrūtē. Visu pasākuma laiku interneta tiešraidi nodrošinās RSU studentu medijs Skaļāk!, raidot intervijas ar sacensību dalībniekiem un ZZ festivāla vadošajiem māksliniekiem.

Vairāk par ZZ čempionātu, kas met izaicinājumu 1.–12. klašu skolēnu fiziskajām spējām, erudīcijai, komandas garam un radošumam, lasiet vietnē www.zzcempionats.lv.

ZZ čempionāts, kas norisināsies jau 11. reizi, tradicionāli notiek vairākos posmos gan Latvijas lielākajās pilsētās, gan digitāli. Sacensībās RSU jau pārbaudījusi jauniešu zināšanas medicīnā un veselības aprūpē. Tiešsaistē mēneša garumā skolu jaunieši aizpildīja RSU studentu sagatavotu testu, kas ļāva iejusties ārsta ādā un noteikt slimnieka diagnozi, vadoties pēc pieejamās informācijas par slimības simptomiem. Kā rāda rezultāti, jaunieši testu pildīja ļoti aizrautīgi un lielākoties sekmīgi. Jaunāko klašu audzēkņi veiksmīgi atpazina saaukstēšanās un vējbaku simptomus, kamēr vidusskolēni uzņēmās sarežģītākus uzdevumus, cenšoties virtuālajam pacientam noteikt mazasinības vai astmas diagnozi.

zz-festivals-telts1.jpg