Semināra mērķis

Nodrošināt ar informāciju par aktuāliem ar ergonomiku saistītiem darba vides problēmjautājumiem Latvijā un ES, nodrošināt informāciju par vispārējām darba aizsardzības aktualitātēm

Mērķauditorija

Darba aizsardzības vecākie speciālisti, darba aizsardzības kompetentie speciālisti, arodslimību un arodsveselības ārsti, u.c. interesenti.

Programmā ietvertās tēmas

• Ergonomisko problēmu aktualitāte Latvijā un ES;
  • Biežākie „ergonomisko” faktoru izraisītie veselības traucējumi;
  • Ergonomisko darba vides riska faktoru izplatība Latvijā – Pētījuma „Darba apstākļi un riski Latvijā” 2009-2010 pirmie rezultāti;
  • Ergonomikas un agrīnas darba rehabilitācijas nozīme nodarbināto veselības veicināšanā;
  • Uzņēmumu kvalitātes vadība saistība ar ergonomiskajiem riska faktoriem;
  • Pēda kā balsts un kustību sistēmas primārais un svarīgais posms, datorizētas podomotrijas sistēmas izmantošana praksē;
  • Labie un sliktie prakses piemēri par tēmu „Ergonomika”;
  • Informācija par darba aizsardzības aktualitātēm Latvijā

Programma

Prezentācija

Autors

Ievads un semināra atklāšana.
Ergonomisko problēmu aktualitāte Latvijā un ES.
Biežākie „ergonomisko” faktoru izraisītie veselības traucējumi.

Ievads un semināra atklāšana.

Ivars Vanadziņš, Dr.med., RSU Darba drošības un vides veselības institūts

Dažādu „ergonomisko” darba vides riska faktoru izplatība Latvijā – Pētījuma „Darba apstākļi un riski Latvijā” 2009-2010 rezultāti un pirmie secinājumi.

Pētījuma „Darba apstākļi un riski Latvijā, 2010” rezultāti – dažādu ergonomisko darba vides riska faktoru izplatība.

Linda Matisāne, Dr.med.
„Inspecta Prevention” SIA, Valdes locekle

Ergonomikas un agrīnas darba rehabilitācijas nozīme muskuļu skeletālo slimību prevencijā un nodarbināto veselības veicināšanā.

Ženija Roja, Dr.med., Latvijas Ergonomikas biedrība, LU Ķīmijas Fakultāte – Ergonomisko pētījumu centrs

Ergonomika saistībā ar kvalitātes vadību – veiksmīga biznesa pamats.

Henrijs Kaļķis, Mg.Sc.soc., RSU Eiropas studiju fakultāte, Latvijas Ergonomikas biedrība

Ergonomisko risku novērtēšana slimnīcā – Praktisks piemērs.

Ergonomisko risku novērtēšanas praktiskais pielietojums valsts SIA "Rīga psihiatrijas un narkoloģijas centrs"

Andris Žukovskis,
Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs VSIA

Pēda kā balsts un kustību sistēmas primārais un svarīgais posms. Datorizēta podomotrijas sistēma.

Dr.med. Marija Avota, RSU Aroda un vides medicīnas katedra

Labie un sliktie prakses piemēri par tēmu „Ergonomika”. Individuālās aizsardzības līdzekļu izvēles ergonomiskie aspekti. NoviPad – jauns ergonomisks palīglīdzeklis darbam pie datora.

NoviPad – jauns ergonomisks palīglīdzeklis darbam pie datora.

Labie un sliktie prakses piemēri par tēmu „Ergonomika”.

Ivars Vanadziņš
Dace Jakimova, „Inspecta Prevention” SIA
Pēteris Celmiņš, SIA „GRIF”
Santa Bērziņa, Media Control

Informācija par darba aizsardzības aktualitātēm Latvijā.

Renārs Lūsis, Valsts Darba inspekcija