EthCo – labākai ētiskai drošībai nākotnes veselības aprūpes vidē

Projekta/līguma nr.
2022-1-FI01-KA220-HED-000086335
Projekta finansējums
400 000,00 EUR, tai skaitā 48800 EUR RSU līdzfinansējums
Projekta īstenošana
01.10.2022. - 31.05.2025.

Stiprināt veselības aprūpes speciālistu ētisko kompetenci, piedāvājot izglītojošus mācību materiālus, tostarp teorijas nodarbības, ētikas kafijas istabas diskusiju struktūru un ētikas simulācijas.

Apraksts

EthCo projektu (For Better Ethical Safety in Future Health Care Work Environment) savstarpējā sadarbībā īsteno piecas Eiropas valstis – Somija, Zviedrija, Latvija, Malta un Spānija, un to finansē ES mobilitātes programma Erasmus+.

Projekta mērķa grupas ir māszinību un fizioterapijas studenti un profesionāļi. Projekta laikā dalībnieki paaugstina savu ētisko kompetenci un spēj uzņemties ētikas kouča lomu organizācijā, izglītojot citus un tādējādi nodrošinot ētisko drošību darba vietā. Projekta laikā tiks veiktas aptaujas mērķa grupās. Aptaujas kalpos par pamatu mācību materiālu izstrādei. Projekta gaitā tiek saskaņota partnervalstīs strādājošo veselības aprūpes speciālistu ētiskā izglītība un kompetences līmenis.

Šis projekts attīsta RSU māszinību programmās studējošo profesionālo kompetenci un prasmes. Projektā galvenā uzmanība vērsta uz mācību mācību materiālu izstrādi un uz studentiem orientētas mācību programmas ētiku veselības aprūpes izglītībā. Šīs darbības stimulēs inovatīvu mācīšanās un mācīšanas praksi, jo konsorcijs risina konstatēto prasmju neatbilstību un īsteno starptautisku sadarbības tiešsaistes mācīšanās un mācīšanas praksi.

Daudzkultūru vide veselības aprūpes darba vidē mūsdienās ir izplatīta, un darbinieki bieži sastopas ar pacientiem un kolēģiem no dažādām kultūrām. Ētikas jautājumu piemēri, ar kuriem nākas saskarties pašreizējā veselības aprūpes vidē, ir šādi: aprūpes īstenošana atbilstīgi pacienta vajadzībām, neraugoties uz ierobežotajiem resursiem vai organizācijas noteiktajiem ierobežojumiem, pacienta pašnoteikšanās tiesību ievērošana un situācijas, kas saistītas ar pacienta aizstāvību, klātbūtne situācijā kopā ar pacientu un vienlīdzīga attieksme pret pacientiem, neraugoties uz viņu vecumu, slimību, ieradumiem, kultūru vai sociāli ekonomisko stāvokli.

Projektā iesaistītie RSU darbinieki