Struktūrvienība: Ģimenes medicīnas katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Bioloģija

Kursa mērķis ir papildināt un paplašināt informāciju par ģimenes medicīnu, atbilstoši specialitātes daudzpusīgumam. Studiju kursa laikā tiek precizēta ģimenes medicīnas vieta veselības aprūpes sistēmā Latvijā un ārvalstīs.

1.-5 studiju kursā apgūtās zināšanas, jo īpaši, sabiedrības veselībā, iekšķīgajās slimībās, pediatrijā un garīgajā veselībā.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti iegūs zināšanas, kas ļaus:
• nosaukt un aprakstīt ģimenes medicīnas specialitātē retāk sastopamās situācijas (invalīdi, mazturīgie, ar sociālajām problēmām utt.),
• aprakstīt profilakses lomu ģimenes medicīnas un ceļošanas kontekstā (pieaugušo vakcinācija, riska grupu vakcinācija),
• izklāstīt cilvēku veselības stāvokli pasaulē un Latvijā,
• organizēt Latvijas Republikas un Eiropas Savienības normatīvos aktus saistībā ar veselības aprūpi.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs:
sekmīgi komunicēt ar dažādu paaudžu pacientiem, adekvāti novērtēt zāļu un ārstniecības paņēmienu reklāmas, izmantot internetā iegūstamo materiālu praktiskajā ģimenes ārsta darbībā un adekvāti novērtēt faktus un ieteikumus.

Studiju kursa apguves rezultātā studējošais būs kompetents sadarboties ar pacientiem, pacientu tuviniekiem un kolēģiem speciālajos ģimenes medicīnas jautājumos, ievērojot medicīnas ētikas normas un respektējot pacientu tiesības.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMFz11MaģistrsIerobežota izvēleSindija Lisa Hīstere, Marija Titova, Gunta Tīcmane, Zane Berga, Jānis Blumfelds, Dārta Geižāne, Vija Siliņa, Ilze Skuja, Andris Pūce, Ilze Grauze, Ainis Dzalbs