Struktūrvienība: Iekšķīgo slimību katedra
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Ārstniecība
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Internā medicīna

Veicināt zināšanu apguvi par gremošanas trakta, nieru un endokrīnās sistēmas slimībām. Studiju mērķis ir iemācīties klīniski, ar papildus izmeklēšanas metodēm noteikt kursa aprakstā minētās slimības.

Gremošanas trakta, nieru un endokrīnās sistēmas normālā un patoloģiskā anatomija un fizioloģija, izmeklēšanas iespējas, ieskaitot propedeitiku un attēlu diagnostiku, šo sistēmu farmakoterapijā izmantojamie līdzekļi.

studiju kursa apguves rezultātā studējošais spēs nosaukt un aprakstīt studiju aprakstā minētās gremošanas trakta, nieru un endokrīnās slimības, spēs formulēt šo slimību definīciju, vadošo klasifikāciju (-as), slimības simptomātiku, slimības gaitu, diagnostikas kritērijus, izmeklēšanas plānu, ārstēšanas principus, ieskaitot nemedikamentozo, prognozi un prevencijas iespējas.

izmantojot izmeklēšanas datus, spēs formulēt iespējamāko minēto iekšķīgo slimību diagnozi, spēs izvēlēties apstiprinošos datus, kā arī papildus nepieciešamo informāciju / izmeklējumus, izvēlēties ārstēšanas principus un konkrēti piemērot dotajai situācijai, noteikt prognozi konkrētam pacientam.

patstāvīgi plānot izziņas procesu, lai sabalansētu esošās zināšanas no iepriekšējiem kursiem ar jauno mācību vielu, spēt organizēt pacienta izmeklēšanu, darbojoties gan vienam, gan
2-3 studentu grupā, prast izmantot literatūru, e-vidi, kolēģu un pasniedzēju zināšanas, precīzi formulējot jautājumu; uzņemas atbildību par studentu grupas darba prezentēšanu.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.