Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Kursa vadītājs:Gints Peleckis
Studiju tips:Nepilna laika, Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Psiholoģija; Vecmāšu zinības; Sabiedrības veselība; Sporta treneris; Māszinības; Medicīnas pakalpojumi; Rehabilitācija; Klīniskā farmācija; Farmācija; Zobārstniecība; Veselības vadība
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne

Veicināt veselības aprūpes speciālistu izpratni par jogas un meditācijas prakses iedarbību uz prātu un ķermeni, apskatot pieejamo zinātniskās literatūras avotu bāzi; palīdzēt izveidot priekšstatu par mūsdienās pieejamajām jogas un meditācijas metodēm un to būtiskākajiem aspektiem; attīstīt topošo veselības aprūpes speciālistu prasmi psihoemocionālās spriedzes menedžmentā, tādējādi mazinot potenciālo izdegšanas sindroma izplatību un noslodzi uz veselības aprūpes sistēmu.

Ieteicamas priekšzināšanās fizioloģijas un anatomijas pamatos, lai spētu labāk orientēties jogas un meditācijas darbības mehānismu analīzē.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti zinās: aprakstīt jogas un meditācijas vispārējās vēstures pamatus; nosaukt jogas un meditācijas mūsdienu raksturīgākās formas un izpausmes; raksturot dažādu jogas un meditācijas formu ietekmi uz veselību; raksturot dažādus ķermeņa-prāta (body-mind) prakšu darbības mehānismus.

Apguvuši šo studiju kursu, studenti pratīs: veikt jogas vingrinājumus, ņemot vērā ķermeņa individuālās fiziskās īpašības; ieteikt klientiem viņiem atbilstošus jogas vingrinājumus; veikt vienkāršas meditācijas tehnikas; ieteikt klientiem viņiem atbilstošas meditācijas tehnikas; orientēties pēdējos pētījumos par jogas un meditācijas iedarbību.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti gūs ieskatu par jogas un meditācijas vēsturi, to attīstību līdz mūsdienām, un dažādajām formām, kas ir populāras mūsdienās. Pēc kursa dalībnieki mācēs orientēties dažādās jogas un meditācijas formās, piemeklēt klientiem atbilstošas tehnikas, kā arī orientēties pašlaik pieejamajā zinātniskajā literatūrā par jogu un meditāciju.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Veselības sports, VSNpz7BakalaursObligātsGints Peleckis