Struktūrvienība: Farmakoloģijas katedra
Mērķauditorija:Māszinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Medicīna; Farmakoloģija

1. Palīdzēt studentiem apgūt pamatzināšanas par grūtnieces, augļa un jaundzimušā stāvokli medikamentu lietošanas laikā.
2. Analizēt to.

Fizioloģijā, bioķīmijā, farmakoloģijā, ginekoloģijā un dzemdniecībā, neonatoloģijā. Valsts valodas zināšanas.

Pēc sekmīgas studiju kursa prasību izpildes studējošie būs apguvuši zināšanas, kas ļaus aprakstīt galvenās problēmas grūtnieces, augļa un jaundzimušā stāvokli medikamentu lietošanas laikā, farmakoterapeitisko grupu preparātus, kurus lieto dzemdniecībā, formulēt to darbības mehānismus, indikācijas un kontrindikācijas, kā arī blakusparādības.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs veikt racionālu preparātu izvēli atbilstoši klīniskajai situācijai, pamatot zāļu lietošanas īpatnības grūtniecei, auglim un jaundzimušajam (farmakodinamikas īpatnības, farmakokinētika, zāļu ievadīšana un uzsūkšanās, zāļu izplatība, metabolie traucējumi, eliminācijas īpatnības).

Studiju kursa apguves rezultātā studenti būs spējīgi:
1. Izmantot teorētiskās pamatzināšanas un kompetenci vispārīgajā, klīniskajā farmakoloģijā un farmakoterapijā, medikamentu kombinēšanā un aizvietošanā grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā.
2. Aprakstīt farmakoloģisko grupu preparātus.
3. Formulēt to darbības mehānismus, indikācijas un kontrindikācijas, kā arī blakusparādības.
4. Prast izvērtēt ārstēšanas riskus un ieguvumus.
5. Patstāvīgi iegūt, atlasīt un analizēt informāciju par medikamentiem, to pielietošanu un izmantošanu ārstniecības procesā.
6. Parādīt zinātnisku pieeju aktuālo jautājumu risināšanā, kā arī prast orientēties specifiskajā literatūrā.

Plānošanas periods:2021. gada rudens semestris
Vecmāte, MZFVb5BakalaursObligāts