Struktūrvienība: Farmakoloģijas katedra
Mērķauditorija:Māszinības; Vecmāšu zinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna

1. Palīdzēt studentiem apgūt pamatzināšanas Klīniskajā farmakoloģijā, tai skaitā par lietojamajiem medikamentiem grūtniecības un zīdīšanas laikā, to ietekmi uz grūtnieci, augli un jaundzimušā stāvokli medikamentu lietošanas laikā.
2. Analizēt to.

Fizioloģijā, bioķīmijā, farmakoloģijā, ginekoloģijā un dzemdniecībā, neonatoloģijā. Valsts valodas zināšanas.

Pēc sekmīgas studiju kursa prasību izpildes studējošie būs apguvuši zināšanas, kas ļaus aprakstīt galvenās farmakoloģiskās medikamentu grupas, preparātus, kurus lieto dažādu slimību terapijā, tai skaitā dzemdniecībā, formulēt medikamentu darbības mehānismus, indikācijas un kontrindikācijas, kā arī blakusparādības.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs veikt racionālu preparātu izvēli, atbilstoši klīniskajai situācijai, pamatot zāļu lietošanu un to īpatnības grūtniecei, auglim un jaundzimušajam.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti būs spējīgi:
1. Izmantot teorētiskās pamatzināšanas un kompetenci vispārīgajā, klīniskajā farmakoloģijā un farmakoterapijā, medikamentu kombinēšanā un aizvietošanā, dažādu klīnisku situāciju gadījumos, tai skaitā grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā.
2. Aprakstīt farmakoloģisko grupu preparātus.
3. Formulēt to darbības mehānismus, indikācijas un kontrindikācijas, kā arī blakusparādības.
4. Prast izvērtēt ārstēšanas riskus un ieguvumus.
5. Patstāvīgi iegūt, atlasīt un analizēt informāciju par medikamentiem, to pielietošanu un izmantošanu ārstniecības procesā.
6. Parādīt zinātnisku pieeju aktuālo jautājumu risināšanā, kā arī prast orientēties specifiskajā literatūrā.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.