Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:2 / 3
Kursa vadītājs:Ilze Bērziņa
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:1. cikla (Bakalaura)
Mērķauditorija:Tiesību zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Tiesību zinātnes; Valsts tiesības

Mērķis

Dot iespēju studentiem iegūt zināšanas par bruņoto konfliktu (kara) likumiem, to raksturojumu, attīstību un avotus. Analizējot reālus bruņotos konfliktus studentiem ir iespēja dziļāk izprast starptautisko humanitāro tiesību uzdevumus un to piemērošanas problēmas.

Priekšzināšanas

Starptautiskās publiskās tiesības.

Rezultāti

Zināšanas

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie iegūst zināšanas par:
• starptautisko humanitāro tiesību avotiem, izveidošanos, attīstību un to principiem;
• starptautisko humanitāro tiesību piemērošanu bruņotu konfliktu laikā;
• dažādu starptautisko organizāciju nozīmi un to ietekmi uz bruņotajiem konfliktiem pasaulē un saistību ar starptautiskajām humanitārajām tiesībām.
Studējošie paplašinās savu redzeslauku un izpratni par starptautiskajiem normatīvajiem aktiem un pilnveidos juridisko domāšanu.

Prasmes

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie analizē, sintezē un izvērtē starptautisko humanitāro tiesību lomu un nozīmi, izkopj zinātniski – pētnieciskās iemaņas. Studējošie komunicē ar citiem bakalaura programmas studentiem par bēgļu piešķiršanas procesa problemātiku, demonstrē sociālās prasmes un emocionālo inteliģenci. Veido argumentāciju un prasmi uzklausīt viedokļus. Citas vispārējās prasmes – uzņemas atbildību par saviem lēmumiem un darbību, pieņem kritiski izvērtētus lēmumus un rod risinājumus iepriekš neparedzētos un mainīgos apstākļos, pielāgojas jaunām situācijām un ir atvērti pārmaiņām, uzņemas vadību un iniciatīvu un atbild par sekām, ievēro ētikas normas, demonstrē plašas vispārējās zināšanas un kompetences. Pilnveido prasmi uzklausīt atšķirīgus viedokļus.

Kompetences

Studiju kursa apguves rezultātā studējošie spēj veikt konkrētus ar humanitārajām tiesībām saistītus uzdevumus, izmantot zināšanas un prasmes profesionālajā un personīgajā attīstībā. Tiesību normu piemērošana ne tikai “mehāniski”, bet atbilstoši sabiedrības interesēm un prioritātēm, tādā veidā sintezējot prasmes strādāt ar normatīvo aktu bāzi un tiesību izpratni kopumā. Piedāvā ne tikai formālus humanitāro tiesību nozares problēmjautājumu risinājumus, bet rod tādus risinājumus, kas kalpotu sabiedrības (vietējās kopienas) vēlmēm un prioritātēm, kā arī uzlabotu valsts pārvaldi kopumā.

Plānojums

Kursa plāns patreiz nav pieejams.