RSU Darba drošības un vides veselības institūta organizēts semināru cikls sadarbībā ar Valsts darba inspekciju OiRA – interaktīvs rīks darba vides risku novērtēšanai

Darba vides riska novērtēšana katram darba devējam ir jāveic ne retāk kā reizi gadā. Lai darba devēji vieglāk varētu izpildīt normatīvo aktu prasības, Valsts darba inspekcija sadarbībā ar Eiropas darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru izstrādājusi interneta vietnē bāzētu interaktīvu rīku OiRA (Online Interactive Risk Assessment), kas ir īpaši piemērots mazajiem uzņēmumiem, kuros strādā līdz 20 darbiniekiem. Šobrīd ir izstrādāti četri rīki – darbam birojā, izglītības iestādēm, veikaliem un lauksaimniecības uzņēmumiem.

Šis rīks ir paredzēts, lai darba devējs bez īpašām priekšzināšanām darba aizsardzībā varētu atpazīt savā birojā esošos darba vides faktorus, un novērtēt, cik liels ir risks, ka nodarbinātie cietīs vai saslims darba vietā. Ar rīka palīdzību iespējams noteikt veicamos darba aizsardzības pasākumus, kā arī sagatavot nepieciešamo dokumentāciju.

Rīks ir pieejams interneta vietnē http://www.vdi.gov.lv/lv/OiRA/
Praktiska prezentācija par rīka lietošanu šeit.

Semināra ilgums – līdz 2 stundām.
Ieteicamais dalībnieku skaits – līdz 15 – 20 (iespējamas lielākas grupas, kas jāpiesaka iepriekš).

Mērķauditorija

Attiecīgās nozares darba devēji, izglītības iestāžu darbinieki.

Semināra formāts

Īsa prezentācija un praktiska darbošanās ar rīku.

Nepieciešamās priekšzināšanas un prasmes

Pamatlīmeņa datorprasmes (ja protat lietot sociālos tīklus, piemēram, draugiem.lv, problēmu nebūs!).

Semināri notiks Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Cēsīs, Rēzeknē, Lielvārdē – precīzāku informāciju lūdzam skatīt pielikumā.

Lai organizētu apmācību (citā laikā), lūdzam sazināties ar:

Semināru programma

2015.  gada 30. aprīlī Rīgā

Vieta: 113 B telpa, RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs, Anniņmuižas bulvāris 26a, Rīga, LV-1067

Laiks: plkst. 12.00-14.00

2015. gada 7. maijā Jelgavā

Vieta: Jelgavas 5.vidusskola, Aspazijas iela 20, Jelgava

Laiks: 09:00-11:00

2015. gada 26. maijā Lielvārdē

Vieta: Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola, Gaismas iela 17, Lielvārde

Laiks: 16:00-18:00

2015. gada 28. maijā Rēzeknē