Par mums medijos
Ziņas

Skatieties LTV1 12. decembra raidījumu Aizliegtais paņēmiens – Operācija: "Studijas uzsauc valsts". Operācija ilga mēnesi, un tika noskaidrots, ka Rīgas Stradiņa universitāte var lepoties ar vienu no mazākajiem studentu atbirumiem.

Valsts tērē miljonus budžeta vietām augstskolās, bet dažās studiju programmās studijas pamet trešā daļa studentu. Augstskolas pret studentu atbirumu cīnās, kā māk, bet vai to dara arī Izglītības un zinātnes ministrija? Lielākais budžeta vietu skaits ir Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē un Rīgas Stradiņa universitātē.

Operācijas "Studijas uzsauc valsts" galvenais uzdevums bija noskaidrot, vai studenti, kas sākuši studijas par valsts budžeta līdzekļiem, tās pabeidz un strādā savā specialitātē. Tiek analizētas trīs LU programmas: Sociālo zinātņu fakultātes studiju programma Komunikācijas zinātne, Juridiskās fakultātes studiju programma Tiesību zinātne un Ekonomikas un vadības fakultātes studiju programma Vadības zinības.

Studijas viesi ir LU rektors Indriķis Muižnieks, Latvijas Studentu apvienības prezidente Maija Belova, kā arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Raidījuma ieraksts pieejams šeit.