Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Konferences, semināri
Starptautiskā sadarbība
Tradicionālie pasākumi

Lūkass Risters (Lucas Risters) ir bijušais Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ārvalstu studentu asociācijas (International Student Association) prezidents. Viņš ir viens no diviem šā gada starptautiskās žūrijas koordinatoriem RSU starptautiskās studentu konferences (International Student Conference, ISC) organizatoru komitejā. Konference norisināsies 21. un 22. martā.

Konferences tēžu iesniegšanas termiņš ir 2024. gada 14. janvāris.

Kas jūs pamudināja pievienoties ISC2024 organizatoru komitejai?

Pievienojos galvenokārt tāpēc, ka pētniecība man pašlaik ir ļoti aktuāla, jo esmu 5. gada medicīnas students. Ir jāsāk rakstīt noslēguma darbu, tāpēc nolēmu, ka tā būtu lieliska iespēja iesaistīties. Jāpiebilst, ka konferenci apmeklēju jau vairākus gadus, taču beidzot man bija laiks iesaistīties tādā mērā, kādā gribēju, ņemot vērā, ka es vairs neesmu ĀSA prezidents. Vēlos arī veicināt kontaktu veidošanu ārpus RSU, lai nākotnē rastu pētniecības iespējas ar skatu uz manu noslēguma darbu. 

Gribu tuvāk iepazīt studentu veiktos pētniecības projektus, lai smeltos iedvesmu un redzētu, kas pašlaik notiek pētnieku aprindās.

lucas risters

Par kādu tēmu plānojat rakstīt noslēguma darbu?

Plānoju rakstīt darbu radioloģijas jomā.

RSU ISC 2023ISC 2023. Foto: Valters Kārklis un Helēna Apele

RSU ISC 2023ISC 2023. Foto: Valters Kārklis un Helēna Apele

Pastāstiet, kādi ir jūsu pienākumi konferences organizēšanā!

Es un Barbara Silva [pašreizējā ĀSA prezidente – red.] esam konferences starptautiskās žūrijas koordinatori. Būtībā mēs sadalām dažādas medicīnas jomas vienādās daļās un veidojam ārvalstu profesoru, ārstu, pētnieku, katedru vadītāju u. c. sarakstu. Kad uzaicinām kādu dalībnieku, atzīmējam, vai viņš varēs piedalīties klātienē vai tikai attālināti.

Pašlaik strādājam pie tā, lai piesaistītu pēc iespējas vairāk cilvēku no dažādām valstīm un kultūrām. Sazināmies ar ekspertiem no Dānijas, Ēģiptes, Igaunijas, Vācijas, Grieķijas, Itālijas, Lietuvas, Polijas, Portugāles, Šrilankas, Zviedrijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, ASV un citām valstīm.

Ko cerat iegūt, iesaistoties ISC?

Galvenais ieguvums ir jauni kontakti. Mēs veidojam attiecības ar žūrijas locekļiem, ar kuriem sazināmies, jo mēs koordinējam viņu dalību. Mēs palīdzam viņiem ar organizatoriskiem jautājumiem, savukārt viņi parasti izrāda par mums interesi, piemēram, apvaicājas par mūsu studijām un tamlīdzīgiem jautājumiem. 

Iesaistīšanās ISC sniedz iespēju domāt ārpus akadēmiskā rāmja.

Ar nepacietību gaidu tikšanos ar žūrijas locekļiem, kad viņi ieradīsies Rīgā. Tā būs lieliska iespēja paplašināt redzesloku, padziļināti diskutējot ar viņiem par dažādām viņiem aktuālām tēmām. Turklāt priecājos par iespēju dzirdēt dažādus viedokļus, ko nosaka mūsu atšķirīgā pieredze, audzināšana un kultūra.

ISC 2023ISC 2023. Foto: Valters Kārklis un Helēna Apele

ISC 2023ISC 2023. Foto: Valters Kārklis un Helēna Apele

Kādu labumu studenti var gūt no dalības konferencē? 

Tā ir lieliska iespēja, īpaši ārvalstu studentiem, sazināties ar profesionāļiem no savām mītnes valstīm. Konference var būt atspēriena punkts sarunas uzsākšanai. Tā veicina profesionālo sakaru veidošanu, ja students grib turpināt studijas, iegūt doktora grādu vai uzsākt pētniecību medicīnā, zobārstniecībā vai citā jomā.

Kāds priekšstats jums bija par pētniecību?

Studiju sākumā biju pārliecināts, ka pētniecība nebūs mans lauciņš. Tomēr pēc iesaistīšanās studentu konferencē un vēlākajos studiju gados atskārtu, ka pētniecībā ir daudz interesantu jomu, kur ļoti nepieciešami jauni dati.

Agrāk man pētnieciskais darbs šķita sauss un akadēmisks. Paļāvos uz stereotipu, ka pētnieks vienkārši sēž laboratorijā, raksta protokolus un veic eksperimentus. Es arī vienmēr uzskatīju, ka pētnieki maz komunicē savā starpā. Tomēr, ja pavēro pētnieku kopienu, esmu secinājis, ka patiesībā notiek aktīva komunikācija pētnieku un dažādu speciālistu starpā. Manuprāt, aktīva komunikācija ir ļoti noderīga, īpaši pētniecības jomā –

jo vairāk informācijas, kas izriet no dažādām kultūrām un individuālās pieredzes, jo labāk iespējams izprast situāciju konkrētajā jomā.

Tas ir īpaši svarīgi veselības aprūpes nozarē, jo mēs dzīvojam izteikti starptautiskā un savstarpēji saistītā pasaulē.

Plašāka informācija par konferenci

ISC Facebook

ISC tīmekļvietne