Darbiniekiem

9. februārī sākās 23. ziemas olimpiskās spēles Phjončhanā (Dienvidkorejā), kur 92 valstu komandu vidū piedalās arī Latvijas sportisti, kuru gaitām gandrīz ikviens no mums cītīgi seko līdzi. Savulaik arī Rīgas Medicīnas institūta studenti aktīvi piedalījās dažādos ziemas sporta veidos.

Izrādās, mūsu augstskolā ir bijusi pat slēpotāju izlase. Piemēram, 1964. gada februārī Rīgas Medicīnas institūta (tagad – RSU) komanda piedalījās Rīgas 2. sporta spēlēs, kur 10 km distancē vīriešu komanda ieguva 2. vietu, bet sieviešu komanda – 3. vietu. Un ik pavasari marta sākumā notikušas Rīgas Medicīnas institūta meistarsacīkstes slēpošanā.

muzeja_arhivs_RMI_slepotaji_20_gs_60_gadi-lead.jpg

"Treniņi… treniņi… Mūsu izlases komandas slēpotājiem treniņu nometne Cēsīs īsti pa prātam. Visapkārt tik daudz kalnu. Slēpotājiem vēl ir vislabākie apstākļi, bet drīz sniegs var arī pazust, tāpēc jāpasteidzas." Foto un citāts no 1964. gada 17. marta laikraksta "Padomju Mediķis". No RSU muzeja krājuma.