Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Ziņas

Parakstot stratēģiskās partnerības līgumu, ielikts pamats Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) tālākas sadarbības veidošanai un attīstībai, kas nākotnē paredz vēl vairāku kopīgu studiju programmu izveidi, zinātniskās pētniecības projektu īstenošanu un efektīvu abu pušu īpašumā esošās infrastruktūras izmantošanu. Līgumu 10. aprīlī parakstīja RSU rektors Jānis Gardovskis un RTU rektors Leonīds Ribickis.

rsu-rtu-liguma-parakstisana-lead.png

Abu universitāšu rektoru izklāstam par kopīgās sadarbības izaicinājumiem un potenciālajiem ieguvumiem ar savu redzējumu pievienojās veselības ministrs Guntis Belēvičs, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns un Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa.

Par vienu no prioritārajiem sadarbības virzieniem abas universitātes redz kopīgu starpdisciplināru studiju programmu ieviešanā un attīstīšanā. Tam par pamatu kalpo pašreizējā sadarbība – no 2014./15. studiju gada tiek īstenota kopīga studiju programma Medicīnas inženierija un fizika, savukārt no 2015./16. studiju gada tiks realizēta kopīga studiju programma Rūpnieciskā farmācija. Šīs studiju programmas ir veidotas uz jau esošās RSU un RTU programmu bāzes, attīstot jaunas un modernas specializācijas un piesaistot abu universitāšu mācībspēkus. Studentiem ir iespēja izmantot visjaunākos un modernākos universitāšu rīcībā esošos studiju līdzekļus un tehnoloģiskos resursus. Līdz ar stratēģiskās partnerības līguma stāšanos spēkā plānots šo sadarbības virzienu paplašināt, sniedzot iespējas studējošajiem izmantot arī abu universitāšu rīcībā esošo infrastruktūru kopīgu sporta un kultūras pasākumu organizēšanā.

Abas universitātes apņemas veicināt sadarbību zinātnes, pētniecības, tehnoloģiju pārneses un inovāciju jomā. Plānots attīstīt sadarbību biznesa atbalsta infrastruktūras veidošanā, kopīgu grantu organizēšanā un finansēšanā, divpusējā pētniecības projektu veikšanā gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī, kā arī zinātnisko konferenču organizēšanā un zinātnisko rakstu krājumu izdošanā.

Apzinoties aizvien pieaugošo internacionalizācijas nozīmi augstākajā izglītībā, abas universitātes apņemas veicināt augstākās izglītības eksportspēju, iesaistīties kopīgos starptautiskos pētījumu projektos, sadarboties ārzemju studentu piesaistē, uzņemšanā un izglītošanā, organizēt kopīgus starptautiskā mārketinga un komunikācijas pasākumus ārpus Latvijas.