Skolēniem

Septembra beigās Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) noslēdzās vairāk nekā gadu ilgušais studiju virziena Informācijas un komunikācijas zinātnes akreditācijas process.

Augstu novērtējumu un akreditāciju uz sešiem gadiem saņēmis studiju virziens un visas šajā virzienā īstenotās, kopumā astoņas studiju programmas: akadēmiskās bakalaura studiju programmas Žurnālistika, Sabiedriskās attiecības, Multimediju komunikācija un Fotogrāfija, akadēmiskās maģistra studiju programmas Komunikācija un mediju studijas, Stratēģiskā un sabiedrisko attiecību vadība un Veselības komunikācija, kā arī doktora studiju programma Komunikācijas kultūra un multimediji.

anda_rozuklane.png

Noslēdzoties informācijas un komunikācijas zinātnes virzienu akreditācijai visās Latvijas augstskolās, varam secināt, ka RSU astoņas šā virziena studiju programmas ne vien piedāvā ļoti augstas kvalitātes studijas, bet arī unikālu saturu, kāds nav pieejamas citās augstskolās. Panākumu pamatā ir aizrautīgs studiju programmu vadītāju darbs, darbam ar studentiem izvēloties labākos jomas profesionāļus no Latvijas un daudzām ES valstīm, pētniecības sasaiste ar studijām, studiju vides attīstība, veidojot multimediju studiju un Baltijā lielāko studentu mediju Skaļāk.

Prof. Anda Rožukalne, Komunikācijas fakultātes dekāne

Prof. Rožukalne arī uzsver: “Starptautisko ekspertu augstais novērtējums dod mums papildu argumentus aizstāvēt RSU informācijas un komunikācijas zinātnes virziena programmu studentu tiesības un panākt valsts budžeta apmaksātu studiju vietu piešķiršanu bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studiju programmās. Kā zināms, sociālo zinātņu studijas RSU tiek finansētas tikai no studentu līdzekļiem.”

Akreditācijas ekspertu grupa pozitīvi novērtēja informācijas un komunikācijas zinātnes virziena dinamisko attīstību: kopš iepriekšējās akreditācijas pievienotas trīs jaunas studiju programmas, izvērsti zinātnisko pētījumu projekti, izveidota studijām nepieciešamā mediju tehnoloģiju un studiju bāze.

Klātienes vizītes laikā akreditācijas komisija atzinīgi novērtēja arī RSU digitālo tehnoloģiju pieejamību un studentu iespējas tās izmantot, video, foto un audio tehniku, to izmantošanai ieviesto sistēmu, multimediju studiju, fotostudiju, kā arī kvalitatīvo un atraktīvo saturu RSU studentu medijam Skaļāk.

Studiju virziena akreditācijas laikā tika pievienota iespēja īstenot vairākas no studiju programmām nepilna laika studijās, tālmācībā un arī RSU Liepājas filiālē. Turpmāk visas šā virziena studiju programmas varēs piedāvāt arī angļu valodā.