Sociālais darbs

Kopš pagājušā gada sākuma RSU sociālā darba studenti veiksmīgi sadarbojas ar uzņēmumu KPMG Baltics. Īsu ieskatu šajā sadarbībā piedāvā KPMG Baltics apmācību un korporatīvās sociālās atbildības projektu koordinatore Baiba Ozoliņa.

2013. gada janvārī KPMG Baltics SIA sāka sadarbību ar RSU Labklājības un sociālā darba katedras sociālā darba studentiem un nu jau regulāri kopā apmeklē Ilūkstes novada Raudas internātpamatskolu, veidojot draudzības saites ar bērniem. Raudas internātpamatskolā mācās bērni ar garīgās un nereti arī fiziskās attīstības traucējumiem, dažkārt no sociāli nelabvēlīgām ģimenēm, tāpēc sociālā darba studentu iesaistīšanās ir jo īpaši novērtēta. Ciemošanās reizēs RSU studenti organizē visdažādākās spēles un aktivitātes, lai bērnus ne tikai izklaidētu un iepriecinātu, bet arī veicinātu viņu attīstību un motivētu uz pozitīvām darbībām. Aktivitātes, kas iemantojušas vislielāko bērnu atzinību, ir lielo ziepju burbuļu pūšana, ielu vingrošanas vingrojumi, sapņu kartes veidošana un dejas mācīšanās. Raudas pamatskolu šajā laika periodā esam apmeklējuši vairākkārt – rīkojām florbola turnīru, divas reizes ciemojāmies kopā ar Ronald McDonald House of Charities (RMHC) ārstiem, kā arī organizējām filmu skatīšanās vakaru. RSU studenti – Iveta, Kristaps, Evita, Ieva, Kristīne, Monta, Jana, Inta, Žanna un citi – ir mīļi un gaidīti ciemiņi Raudas skolā.