Pārlekt uz galveno saturu

Lai veicinātu jauniešu interesi par dzīvesveida, uztura, vides kvalitātes un tehnoloģiju ietekmi uz cilvēka veselību, Rīgas Stradiņa universitāte organizē erudīcijas konkursu vidusskolēniem Homines. Cīņā par uzvaru jaunieši pārbauda savas zināšanas un praktiskās iemaņas bioloģijas, cilvēka anatomijas, fizioloģijas, higiēnas un pirmās palīdzības jautājumos.

Skolēniem un atbildīgajiem skolotājiem ir nosūtīts informatīvs e-pasts, par turpmāko konkursa norisi!

Konkurss norisinās divās kārtās:

  1. zināšanu pārbaude tiešsaistē, kas norisinās skolās,
  2. zinošākie skolēni tiekas Rīgā, kur praktiskajās darbnīcās tiek noskaidrots konkursa uzvarētājs.

ingus_skadins.jpg

Bērnu un pieaugušo galvenie veselības un labklājības rādītāji Latvijā ilgstoši ir vieni no sliktākajiem ES valstīs. Mēs esam pārliecināti, ka daudzus no tiem var uzlabot, paaugstinot jauniešu izpratni par cilvēka, vides un veselības kopsakarībām un attīstot prasmes pielietot šīs zināšanas ikdienā. Tādēļ Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultāte aicina piedalīties šajā konkursā ne tikai tos jauniešus, kuri plāno studēt kādā veselības aprūpes programmā, bet arī tos vidusskolēnus, kuriem rūp viņu pašu un līdzcilvēku veselība.

Doc. Ingus Skadiņš, RSU Medicīnas fakultātes prodekāns

Konkursa ideja tapa 2017. gadā sadarbībā ar Bioloģijas skolotāju asociāciju. Tā nosaukums aizņemts no latīņu vārda homines, kas nozīmē "cilvēki".

Ja rodas jautājumi, rakstiet e-pastu hominesatrsu[pnkts]lv!

Saistītās aktualitātes

RSU erudīcijas konkursā uzvar skolēni no Dobeles un Rīgas (28.03.2018.)
RSU vidusskolēnus aicina pieteikties erudīcijas konkursam "Homines 2019"