Struktūrvienība: Ķirurģijas katedra
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Ķirurģija

Studenti gūst zināšanas par neatliekamo un plānveida abdominālo, krūts un endokrīno ķirurģisko slimību būtību, to izcelšanos, patoģenēzi, klīniku, diagnostiku, ārstēšanas principiem, profilaksi.

Cilvēka attiecīgā rajona orgānu anatomija, fizioloģija un patoloģija, propedeitikas pamati.

Pēc sekmīgi apgūta studiju kursa students būs apguvis zināšanas un spēs:
• aprakstīt neatliekamo un plānveida abdominālo ķirurģiju, krūts un endokrīno ķirurģisko slimību būtību, to izcelšanos, patoģenēzi;
• izklāstīt minēto patoloģiju klīniku, diagnostiku, ārstēšanas principus un profilaksi;
• aprakstīt minēto ķirurģisko slimību etioloģiju, patoģenēzi, profilaksi, atpazīt šo slimību klīnisko ainu un iespējamās komplikācijas, uzskaitīt mūsdienu klīniskās, laboratoriskās un instrumentālās slimnieku izmeklēšanas metodes, kā arī šo slimību ķirurģiskās ārstēšanas metodes un indikācijas to pielietošanai.

Pēc sekmīgi apgūta studiju kursa students pratīs:
• veikt krūšu dziedzeru palpatoru izmeklēšanu;
• veikt pacienta sūdzību un anamnēzes noskaidrošanu;
• veikt pacienta fizikālo izmeklēšanu ar palpācijas, perkusijas un auskultācijas metodi un no tām atvasinātām metodēm;
• orientēties gremošanas trakta endoskopijas rezultātos; diagnosticēt iekšējo asiņošanu un organizēt tās apturēšanu.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti būs spējīgi:
• analizēt pacienta izmeklēšanā iegūtos datus;
• sastādīt slimniekam nepieciešamās laboratoriskās un instrumentālās izmeklēšanas plānu;
• analizēt konkrētu ķirurģisku situāciju, interpretēt laboratorisko un instrumentālo izmeklēšanas metožu datus;
• argumentēt, loģiski pamatot un formulēt ķirurģisku izvērstu klīnisko diagnozi;
• izstrādāt rīcības taktiku attiecībā uz konkrētu ķirurģisku klīnisko situāciju;
• formulēt indikācijas konservatīvai un operatīvai ārstēšanai.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.