Kredītpunkti / ECTS:1 / 1.5
Mērķauditorija:Dzīvās dabas zinātnes; Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Medicīnas vēsture

Demonstrēt studentiem, ka medicīnas un dzīvības zinātņu vēsture ir pētniecības disciplīna, kuras pārzināšana var būtiski paplašināt izpratni par medicīnas teorijām, praksēm un ētiskajām pamatnostādnēm mūsu dienās.

Nepieciešamas priekšzināšanas vēsturē un dabaszinātnēs.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti nosauks un aprakstīs medicīnas un dzīvības zinātņu vēstures attīstības posmus, raksturos sabiedrības, dažādu zinātņu nozaru un medicīnas attīstības kopsakarības, uzskaitīs nozīmīgāko medicīnas zinātņu atklājumu hronoloģiju, kā arī nosauks faktus par medicīnas un dzīvības zinātņu atklājumiem un to nozīmi.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti pratīs pētīt un izvērtēt vēsturiskos avotus, apkopot faktus par atklājumiem, notikumiem, procesiem medicīnas un dzīvības zinātņu attīstībā, sistematizēt tos un izdarīt teorētiskus vispārinājumus. Studentiem būs prasme kritiski novērtēt atklājumu nozīmi medicīnā, sabiedrības attīstībā un slimību profilaksē.

Balstoties uz iegūtajām zināšanām un faktiem, studenti spēs argumentēt medicīnas un dzīvības zinātņu atklājumu nozīmi sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMFz1MaģistrsObligātsJuris Salaks, Ieva Lībiete, Trudy Ilze Zagare, Sergio Giudici