Struktūrvienība: Sporta un uztura katedra
Mērķauditorija:Sporta treneris
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Sporta zinātne; Sporta pedagoģija

Veicināt studentu izpratni par piedzīvojumu sporta veidiem un aktivitāšu ietekmi uz cilvēka veselību un pielietošanas iespējām, strādājot ar klientiem vai patstāvīgi organizējot pasākumus.
Iepazīstināt studentus ar dažādām sporta spēlēm, iekļaujot tajās zināšanas par šo spēļu noteikumiem, pilnveidot savas prasmes un iemaņas dažādos tehnikas pamatelementos, izmantojot daudzveidīgus vingrinājumus, veicināt studentu izpratni sporta spēļu lomu veselības un fizisko īpašību attīstīšanai, pielietojot darbā ar klientiem.

Priekšzināšanas piedzīvojumu sportā nav nepieciešamas, taču nepieciešama ārsta zīme par atļauju piedalīties nodarbības ar paaugstinātu slodzi (klinšu kāpšana, orientēšanās, šķēršļu joslas, SUP, pārgājieni). Sporta spēlēs iemaņas vispārizglītojošo skolu programmas ietvaros.

Studiju kursa apguves rezultātā studenti: Spēs izšķirt un atpazīst piedzīvojumu sporta veidus un to definīciju; spēs noteikt piedzīvojumu sporta veidu un aktivitāšu pamatkonceptu un ietekmi uz cilvēka fizisko un garīgo veselības stāvokli; pārzin minēto sporta spēļu noteikumus; izprot šo sporta spēļu lomu veselības nostiprināšanā; ir apguvuši pamata vingrinājumus mācīto sporta spēļu tehnikas elementu apguvei; var nosaukt minēto sporta spēļu tehnikas pamatelementus; var pastāstīt par mācīto sporta spēļu tehnikas paņēmienu pamatu izpildi; spēs pielietot sporta spēles un sporta spēļu vingrinājumus, savu fizisko spēju attīstīšanai.

Studiju kursa rezultātā studenti spēs: Izmantot iegūtās zināšanas praktiski piedaloties ekstrēmos sporta veidos un āra aktivitātes; pielietot ekstrēmo sporta veidu un āra aktivitāšu elementus savā praksē; izmantot un pielietot dažādus vingrinājumus sporta spēļu tehnikas pamatu apguvei; pielietot sporta spēles savas ikdienas aktivitātēs, veselības nostiprināšanā un fizisko spēju attīstīšanā; izvēlēties un pielietot atbilstošus tehnikas elementus spēles situācijās; pielietot apgūto sporta spēļu noteikumus spēles apstākļos; darboties komandā un veicināt socializēšanos.

Izmantojot iegūtās zināšanas un prasmes, studējošie spēs, kritiski novērtēt aktivitāšu piemērotību klienta, pacienta spējām un iespējamos riskus. Tāpat spēs pielāgot fiziskos vingrinājumus, atbilstoši sporta veidam vai aktivitātei. Balstoties uz praktisko un pieredzi un teorētiski apgūtajām zināšanām spēs pielietot sporta spēles veselības nostiprināšanā, izmantot atbilstošus vingrinājumus tehnikas elementu apguvei, un fizisko spēju attīstīšanā darbā ar saviem klientiem, spēles situācijās lietot atbilstošus tehnikas elementus un zinās noteikumus.

Plānošanas periods:2024. gada rudens semestris
Veselības sports, VSNpz8BakalaursObligātsLuisa Dombrovska