Kursa vadītājs:Elīna Zelčāne
Mērķauditorija:Sabiedrības veselība; Māszinības; Vecmāšu zinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Psiholoģija

Attīstīt studentos spēju argumentēti diskutēt par savstarpējo attiecību psiholoģiskajām likumsakarībām un veiksmīgas profesionālas komunikācijas nozīmi veselības aprūpes procesa realizācijas laikā; veicināt saskarsmes prasmju attīstību un pilnveidošanu.

Vidusskolas līmeņa zināšanas sociālajās zinātnēs.

Apraksta saskarsmes veidus; apraksta komunikācijas lomu aprūpes procesā klīniskā vidē; nosauc profesionālas komunikācijas aspektus saskarsmes modelī ar pacientu klīniskajā vidē; izprot klīnisko interviju un konsultēšanas tehnikas; apraksta konfliktu, tā cēloņus un risināšanas veidus; izprot stresa nozīmi profesionālajā darbībā.

Atpazīst un raksturo dažādas emocijas; simulācijās profesionāli vada sarunu, ievācot anamnēzi un vadot motivējošo interviju; simulētās mācību situācijās pielieto konflikta risināšanas prasmes; identificē situācijas, kas rada izdegšanas risku; izvērtē savus resursus, izdegšanas riskus un pilnveidojamās prasmes profesionālajā komunikācijā; simulētās mācību situācijās pielieto konflikta risināšanas prasmes.

Spēj argumentēti diskutēt un pamatot savu viedokli par dažādām saskarsmes situācijām klīniskajā aprūpē, kā arī par profesionālas komunikācijas nozīmi veselības aprūpes procesa realizācijas laikā.
Spēj izvēlēties un pielietot atbilstošas klīniskās intervijas tehnikas un metodes, kā arī konflikta risināšanas prasmes.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Māszinības, MZFz1BakalaursObligātsElīna Zelčāne