Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Mērķauditorija:Politikas zinātne
Valoda:Angļu
Zinātnes nozare:Politika

Sniegt zināšanas par Ukrainu, tās vēsturi, politiku, ekonomiku, kā arī ģeopolitikas ietekmi uz šiem aspektiem. Kursa mērķis ir atspoguļot savstarpējo mijiedarbību starp starptautisko, reģionālo un vietējo politiku, izmantojot Ukrainu un tās sarežģīto valstiskumu kā piemēru/līdzekli.

Zināšanas par starptautisko attiecību teorijām un metodēm, kā arī vispārējas zināšanas par Ukrainu un to aptverošo reģionu.

Studenti izpratīs un atreferēs Ukrainas vēsturiskās attīstības posmu ietekmi uz mūsdienu Ukrainas politiku un tās attīstību, kā arī raksturos Ukrainas pieeju sadarbības veicināšanai reģionālā un starptautiskā kontekstā. Studenti demonstrēs zināšanas arī par Krievijas/ES/ASV mijiedarbību Melnās jūras un Austrumeiropas reģionu kontekstā.
Tā kā Ukrainas tagadnei un Ukrainas un Krievijas kontekstam ir izšķiroša ietekme uz Baltijas valstu drošības situāciju un tās novērtējumu Krievijas radīto risku ietvarā, Ukrainas iekšpolitisko un ārpolitisko vektoru padziļināta izpratne paplašinās studentu zināšanas par potenciāli sagaidāmo Krievijas rīcību citos reģionos.

Studenti spēs patstāvīgi apgūt liela apjoma materiālus, kritiski atlasīs un uz to bāzes izdarīs objektīvus secinājumus, kā arī tos prezentēs un argumentēti atbildēs uz jautājumiem.
Studenti analizēs un prognozēs personību ietekmi uz Ukrainas ārpolitiskā kursa attīstību un atrašanos starp dažādiem ģeopolitiskajiem un reģionālajiem projektiem.

Studenti izvērtēs un argumentēti izskaidros dažādu faktori ietekmi uz Ukrainas attīstību – to, kāpēc valsts joprojām kopumā atrodas starp dažādiem ģeopolitiskiem projektiem.
Studenti veidos un sniegs jaunas rekomendācijas par Ukrainas nākotnes attīstības scenārijiem profesionālajā, akadēmiskajā un uzņēmējdarbības vidē. Šādas kompetences varēs pārnest arī uz citiem reģioniem un citiem tematiskajiem jautājumiem, kur nepieciešamas starpdisciplināras un starpreģionālas kompetences un ar tām saistītās prasmes un zināšanas.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.