Mākslinieciskie kolektīvi

Otrdien, 1. novembrī, Korejas Republikas vēstniecības Latvijā telpās misijas vadītājs Kjonho Mins (Kyong-Ho Min) tikās ar Rīgas Stradiņa universitātes Tautas deju ansambļa (TDA) Ačkups pārstāvjiem Olgu Boku un Kārli Rāceni, lai sveiktu viņus ar iegūto trešo vietu Čeonanas Pasaules deju festivālā, kas no 28. septembra līdz 2. oktobrim norisinājās Korejas Republikā.

korejas-vestnieciba-sveic-ackupu102016-rsu-lead.jpg

Sarunā ar kolektīva pārstāvjiem misijas vadītājs uzsvēra, ka šāda veida kultūras pasākumi veicina savstarpējo sapratni un sadarbību, tādējādi ciešāk tuvinot Latviju un Koreju. "Esmu gandarīts par virzienu, kā attīstās abu valstu sadarbība kultūras jomā! Šogad koris Kamēr..., Latvijas Nacionālās operas un baleta baletdejotāji, kā arī latviešu tautas deju dejotāji ar saviem priekšnesumiem Korejā ir pārsteiguši tūkstošiem skatītāju, iemantojot cieņu un atzinību. Savukārt nupat Latvijā uzstājusies viena no perspektīvākajām korejiešu tradicionālās mūzikas grupām GongMyoung, kā arī pagājušajā nedēļā Sv. Pētera baznīcā un VSAC Rīga filiālē Jugla aizkustinošus koncertus sniedza Korejas labdarības organizācijas Beautiful Mind Charity mūziķi. Pēc koncertiem arī Latvijas auditorija pauda atzinību un uzteica mūziķu profesionalitāti un unikālo skanējumu. Tas liecina par abpusēju ieinteresētību aktīvai sadarbībai, ko varam novērot ne tikai kultūrā, bet arī politikā, ekonomikā, izglītībā un citās jomās," atzina Kjonho Mins.

Rīgas Stradiņa universitātes TDA Ačkups dejotāji, stāstot par piedzīvoto Korejā, norādīja, ka jutuši lielu ieinteresētību no korejiešu puses par latviešu tautas deju un tautas tērpu. "Festivāla apmeklētāji nāca klāt, labprāt fotografējās, kā arī izteica atzinīgus vārdus par mūsu uzstāšanos. Tā bija pirmā reize, kad TDA Ačkups dejotāji apmeklēja Koreju, un esam ļoti priecīgi, ka mums tika dota šāda iespēja – gan iepazīt līdz šim mazpazīstamo Koreju, gan prezentēt daļu Latvijas kultūras," – tā O. Boka un K. Rācenis.

Tikšanās noslēgumā misijas vadītājs dejotājiem novēlēja spēku un izturību, gatavojoties kolektīva 65 gadu jubilejas koncertam un 2018. gadā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem.