Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Darbiniekiem
Sociālais darbs

Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālā un kultūras izpildaģentūra (Education, Audiovisual & Culture Executive Agency) 2020. gada konkursā ir apstiprinājusi Erasmus Mundus kopīgās maģistra (Erasmus Mundus Joint Master) programmas projektu European Joint Master in Social Work with Children and Youth. Tajā  kā projekta partneris piedalīsies Rīgas Stradiņa universitāte (RSU).

Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pārstāve Zane Gailīte: "Tas ir ievērojams panākums Latvijai, jo visā Erasmus+ programmas īstenošanas periodā (2014.–2020.) līdz šim nevienai Latvijas augstskolai nebija izdevies iekļūt kādā no apstiprinātajiem Erasmus Mundus kopīgo maģistra programmu īstenošanas konsorcijiem."

Projekta koordinators ir Lietuvas augstākās izglītības iestāde Mykolo Romerio Universitetas, bet sadarbības partneri ir no Latvijas (RSU), Portugāles (Instituto Universitário de Lisboa) un Slovākijas (Katolicka Univerzita v Ruzomberku). Projekta finansējums ir 2 434 000 eiro. Kā norāda VIAA, Erasmus Mundus kopīgās maģistra programmas ir izcilas kvalitātes kopīgās studiju programmas, kuras īsteno augsta līmeņa augstskolu konsorciji no vismaz trim Erasmus+ programmas valstīm, lai veicinātu Eiropas augstākās izglītības izcilības atpazīstamību pasaulē. 

Ilze Trapenciere, RSU maģistra studiju programmas Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem vadītāja: "Šo studiju programmu jau sešus gadus kopīgi organizējam un vadām sadarbībā ar Mīkola Romera universitāti (Mykolo Romerio Universitetas). Tā ir vienīgā šāda veida kopīgā grāda programma Eiropas Savienības universitātēs. Studijas šajā programmā notiek angļu valodā."

Programma tika izveidota, reaģējot uz pieaugošo pieprasījumu darba tirgū pēc augsti kvalificētiem sociālā darba speciālistiem ar bērniem un jauniešiem, kas spētu strādāt bērnu un jauniešu dienas aprūpes centros, nepilngadīgo institūcijās, jaunatnes politikā pašvaldībās, kā arī attīstīt profesionālās orientācijas pakalpojumus bērniem un jauniešiem, kā arī plānot, organizēt, vadīt un novērtēt sociālā darba procesu multikulturālā vidē ne tikai Latvijā un Lietuvā, bet arī citās Eiropas Savienības valstīs u. c.     

Šajā Eiropas Komisijas atbalstītajā kopīgā grāda maģistra studiju programmā studentiem būs iespēja:

  • iegūt daudzveidīgas zināšanas bērnu un jaunatnes sociālā darba jomā;
  • iegūt multikultūras pieredzi starptautiskā studiju vidē;
  • iegūt starptautisku pieredzi sociālajā darbā ar bērniem;
  • saņemt Eiropas Komisijas atbalstu studijām.