RSU Darba drošības un vides veselības institūts organizē profesionālās pilnveides semināru „Darba vides riska faktori autotransporta nozarē. Darba aizsardzības ekonomiskais izdevīgums jeb vai darba aizsardzība var būt izdevīga?”

Semināra mērķis

• Nodrošināt ar informāciju par svarīgākajiem darba vides riska faktoriem autotransporta nozarē, iepazīstinot ar svarīgākajām problēmām, riska novērtējumu, risinājumiem un labo praksi;

• Iepazīstināt ar informāciju par darba aizsardzības ekonomisko izdevīgumu gan no uzņēmumu, gan valsts viedokļa.

Mērķauditorija

Darba aizsardzības vecākie speciālisti, darba aizsardzības kompetentie speciālisti, uzņēmēji, personāla vadītāji, arodslimību un arodveselības ārsti, u.c. interesenti.

Programmā ietvertās tēmas

• Darba vides riska faktori autotransporta nozarē, to novērtējums, svarīgākās sekas, reālā „riska” līmeņa noteikšana, preventīvo pasākumu plānošana;
  • Ar darba aizsardzību saistīto izdevumu pozīcijas, produktivitātes saistība ar darba aizsardzību, ekonomiski efektīvākie pasākumi;
  • Nozarē strādājošo speciālistu praktiskā pieredze;
  • Informācija par darba aizsardzības aktualitātēm Latvijā.

Semināra norises laiks un vieta

2011. gada 20.oktobrī, plkst. 13.00 - 17.00.

Rīga, Dzirciema iela 16, Rīgas Stradiņa universitāte, C korpuss, 1. auditorija.

Tālrunis informācijai: 67409139, 26354163.

Sertifikāts

Par dalību seminārā tiek izsniegts RSU sertifikāts (4 izglītības stundas).

Dalības maksa

Dalība seminārā ir BEZMAKSAS. Semināra dalībniekiem ir nodrošināti semināra materiāli un kafijas pauze.

Profesionālās pilnveides semināra „Darba vides riska faktori autotransporta nozarē. Darba aizsardzības ekonomiskais izdevīgums jeb vai darba aizsardzība var būt izdevīga?” programma

Programma

Laiks

Tēma

Lektors

12.00.-13.00.

Reģistrācija

13.00.-13.20.

Ievads un semināra atklāšana.
2011.gadā paredzētie pasākumi. 2012.gada plāni.
Svarīgākie riski transporta un autoremonta nozarēs.

Ievads un semināra atklāšana.

Ivars Vanadziņš,
RSU Darba drošības un vides veselības institūts (DDVVI)

13.20.-13.40.

Autotransporta nozarē raksturīgākie darba vides nelaimes gadījumi, to izmeklēšanas un reģistrācijas prasības.

Sandra Zariņa, Valsts Darba inspekcija

13.40.-14.00.

Svarīgākie riska faktori autotransporta nozarē (troksnis, vibrācija, ķīmiskās vielas u.c.).

Svarīgākie riska faktori autotransporta nozarē.

Pāvels Sudmalis, RSU Darba drošības un vides veselības institūts, Higiēnas un arodslimību laboratorija

14.00.-14.20.

Biežākās autoservisos un autotransporta apkopē izmantojamās ķīmiskās vielas, to radītais risks.

14.20-14.40.

Nogurums - paaugstinātas bīstamības risks transportlīdzekļu vadītāju darbā”.

Gints Nikolajevs, VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga””

14.40.-15.00.

Kafijas pauze

15.00.-15.10.

Darba aizsardzības ietekme uz produktivitāti – faktori, kas to ietekmē un tās ietekme uz uzņēmējdarbību.

15.10.-15.30.

Procesu ergonomiska plānošana - veiksmīga biznesa pamats!

Henrijs Kaļķis, RSU Eiropas studiju fakultāte, Latvijas Ergonomikas biedrība

15.30.-16.10.

Nelaimes gadījumu izmaksas uzņēmējiem, slimības lapu un kavētā darba laika izmaksas uzņēmējiem – teorija un piemēri. Darba aizsardzības ietekme uz produktivitāti.

16.10.-16.30.

Darba vides inženiertehnisko sistēmu radītās izmaksas, to efektivizācijas iespējas un saistība ar nodarbināto veselību.

Lienīte Bite, SIA Filtri

16.30.-16.50.

Darba efektivitātes un produktivitātes uzlabošanas iespējas – SIA Latvija Statoil pieredze.

Viesturs Astičs, Vides.Veselības.Drošības departaments

16.50.-17.00.

Diskusijas un jautājumi, ierosinājumi.
Darba aizsardzības jomas jaunumi.
Semināra noslēgums.

Visi lektori, dalībnieki