Pārlekt uz galveno saturu
25
apr
Konference "Tiesiskās problēmas Latvijas simtgadē: retrospektīva un perspektīva"
09:30 - 17:00
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
Hipokrāta auditorija

Rīgas Stradiņa universitātes Juridiskā fakultāte kopā ar Baltijas Stratēģisko pētījumu centru, Siedlicas Dabas un humanitāro universitāti, Mīkola Romera Universitāti, kā arī Zviedrijas Drošības un politikas attīstības institūtu, Juridisko koledžu un Jaroslava Gudrā Nacionālo juridisko universitāti (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) 2018. gada 25. aprīlī organizē starptautisku zinātniski praktisko konferenci Tiesiskās problēmas Latvijas simtgadē: retrospektīva un perspektīva.

Latvijas gadsimtu ilgā vēsture, neapšaubāmi, ir saistīta arī ar nacionālas tiesiskās sistēmas, jauna valstiskā normatīvā regulējuma un institucionālās sistēmas izveidi. Latvijas valsts evolucionārais process tās neatkarības atjaunošanā, valsts attīstībā un nostiprināšanā vislielākā nozīme ir bijusi Latvijas juristiem, tiesību speciālistiem, jurisprudences teorētiķiem un praktiķiem.

Konferencē, tās plenārsēdē, tiks skatīti Latvijas tiesiskās sistēmas izveides nozīmīgākās teorētiskās un praktiskās problēmas, kur ar ziņojumiem uzstāsies Latvijas un ārvalstu vadošie tiesību zinātnieki un praktiķi.

Konferences gaitā plānots pievērst īpašu uzmanību šādam problēmu lokam:

  • tiesībsargājošo iestāžu speciālistu apmācības problēmas: pagātnes pieredze nākotnes izaicinājumiem;
  • speciālo izmeklēšanas darbību un operatīvo pasākumu aktuālie jautājumi;
  • kiberdrošība un datu aizsardzība;
  • fizisko un juridisko personu tiesiskās aizsardzības problēmas;
  • tiesību aizsardzības iestāžu un speciālo dienestu darbības optimizācijas virzieni pašreizējajos apstākļos.

Konferences darbā piedalīsies speciālisti un eksperti drošības un noziedzības novēršanas un apkarošanas jautājumos no Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Zviedrijas un Latvijas.

Programma

Reģistrēties konferencei

Aktīvie dalībnieki aicināti pieteikt dalību konferencē līdz 5. aprīlim un līdz 15. aprīlim iesniegt rakstu par pieteikto tematu atbilstīgi noformējuma nosacījumiem. Iesūtītais raksts pēc recenzēšanas tiks publicēts elektroniskajā juridiskajā žurnālā Socrates.

Dalībnieki

Norises vieta

Telpa
Hipokrāta auditorija
Datums: