Kursa vadītājs:Lilija Antoņēviča
Mērķauditorija:Māszinības
Valoda:Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Teorētisko pamatzināšanu un praktisko iemaņu apguve klīniskā aprūpē, apgūt prasmes procedūru izpildē. Veidot izpratni par rehabilitācijas principiem, to pielietošanu māsas praksē.

Vispārējā patoloģija, Patoloģiskā fizioloģija, Anatomija, Mikrobioloģija ar virusoloģiju un parazitoloģiju.

Students zinās studiju kursā iekļauto manipulāciju mērķus, indikācijas un kontrindikācijas. Students zinās studiju kursā iekļauto manipulāciju posmus.

Students spēj sekmīgi demonstrēt studiju kursā iekļauto manipulāciju izpildi uz manekena.

Spēja nodrošināt pacientam labāko iespējamo komforta līmeni un drošu vidi. Spēja administrēt medikamentozos un ārstniecības līdzekļus. Spēja veikt brūču aprūpi. Spēja izvērtēt un nodrošināt pacienta oksigenāciju. Spēja nodrošināt šķidruma un uztura uzņemšanu pacientam. Spēja nodrošināt klīniskās procedūras eliminācijas procesiem. Spēja sagatavot un līdzdarboties pacientu diagnostiskajām un ārstnieciskajām procedūrām un piedalīties to veikšanā. Spēja nodrošināt pacienta mobilizāciju.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Māszinības, MZF2BakalaursObligātsLilija Antoņēviča, Inguna Leite, Anita Znotiņa, Ineta Raudova, Ailī Horna-Butkeviča, Inta Višņevska, Līga Ēriksone, Dina Berloviene, Inese Kravcova
Māszinības, LFMZFb2BakalaursObligātsLilija Antoņēviča, Inguna Leite, Anita Znotiņa, Ineta Raudova, Ailī Horna-Butkeviča, Inta Višņevska, Līga Ēriksone, Dina Berloviene, Inese Kravcova