Pārlekt uz galveno saturu

Īsumā par studiju kursu

Kredītpunkti / ECTS:3 / 4.5
Kursa vadītājs:Dace Rezevska
Studiju tips:Pilna laika
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Dzīvās dabas zinātnes
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Bioloģija; Mikrobioloģija

Mērķis

Iegūt zināšanas par mikroorganismu, sēņu un vīrusu izplatību, mikroorganismu klasifikācijas principiem, morfoloģiju, patogēnajām īpašībām, mijiedarbību ar saimniekorganismu.

Priekšzināšanas

Bioloģija, anatomija, histoloģija, fizioloģija

Rezultāti

Zināšanas

Pēc studiju kursa apgūšanas studenti spēs raksturot biežāk sastopamos mikroorganismus, t.sk., baktērijas, sēnes un vīrusus, to izplatību vidē, to patogenitāti, lomu infekcijas slimību izcelsmē un mijiedarbību ar makroorganismu. Studentiem spēs raksturot imūno sistēmu, tās galvenos darbības mehānismus un tās teorētisko lomu infekciozo aģentu iznīcināšanā un neitralizācijā.

Prasmes

Pratīs izmeklēt baktēriju saturošo klīnisko materiālu, izdalīt un identificēt un izdalīt mikroorganismu tīrkultūru, to diagnostificēt, pratīs definēt izdalītās tīrkultūras jutību pret antibiotiskajām vielām, lai spētu izvērtēt identificētā mikroorganisma jutību pret antibiotiskajām vielām. Iegūs prasmes infekciju slimību patoģenēzes novērtēšanā.

Kompetences

Apvienojot teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām, studentiem būs iespēja tās realizēt vienotā integratīvā izpratnē par baktēriju un vīrusu patogenitātes faktoru nozīmi slimības etioloģijā, varēs attiecināt tos uz patoģenēzes mehānismiem un mijiedarbību ar saimniekorganisma imūnās sistēmas mehānismiem.

Plānojums

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Studiju programmaStudiju semestrisProgrammas līmenisStudiju kursa kategorijaDocētājiGrafiks
Zobārstniecība, SSNSF4MaģistrsObligātsOlena Hopta, Juta Kroiča, Aigars Reinis, Dace Rezevska, Renāte Rūta Apse
Zobārstniecība, ZF4MaģistrsObligātsKatrīna Elīna Bērziņa, Anastasija Dovbenko, Juta Kroiča, Aigars Reinis, Dace Rezevska, Sandis Mauriņš, Renāte Rūta Apse