Kursa vadītājs:Gunta Ancāne
Mērķauditorija:Ārstniecība
Valoda:Angļu, Latviešu
Zinātnes nozare:Klīniskā medicīna; Veselības aprūpe

Studentiem tiks dotas zināšanas par dažādām personības struktūrām; normas variantu, personības traucējumiem – to etioloģiju, klīnisko ainu, diagnostiku un terapiju. Sniegt zināšanas un attīstīt kompetences, kas nepieciešamas veidojot terapeitiskas ārsta-pacienta attiecības.

Priekšzināšanas sekojošos studiju kursos: Psihiskā veselība (1. st. g.), Psihosomatiskā medicīna (4. st. g.).

Studiju kursa apguves rezultātā studentiem ir iegūtas pamatzināšanas par personības attīstības teorijām, dažādām personības struktūrām – normu un psihopatoloģiju: etioloģiju, klīnisko ainu, diagnostiku un terapiju.

Studiju kursa apguves rezultātā studentiem ir prasmes izprast un pielietot diagnostikas kritērijus, diferencējot normu no psihopatoloģijas; iemaņas terapeitisku ārsta pacienta attiecību veidošanā.

Diagnostikas kritēriju interpretācija diferencējot normu no psihopatoloģijas, kompetences izprast psihoterapijas indikācijas.

Plānošanas periods:2024. gada pavasara semestris
Medicīna, SSNMFz9MaģistrsIerobežota izvēleLaura Valaine, Elīna Zelča, Gunta Ancāne
Medicīna, SSNMF10MaģistrsIerobežota izvēleRomāns Beskrovnijs, Gunta Ancāne, Elīna Zelča
Medicīna, MF10MaģistrsIerobežota izvēleOļegs Plesunovs, Laura Bubko, Elīna Zelča, Gunta Ancāne