Kredītpunkti / ECTS:5 / 7.5
Kursa vadītājs:Lelde Metla-Rozentāle
Līmenis:2. cikla (Maģistra)
Mērķauditorija:Vadībzinātne; Sociālā labklājība un sociālais darbs; Komunikācijas zinātne; Socioloģija; Politikas zinātne
Zinātnes nozare:Starptautiskā politika

Šis kurss ir paredzēts kā ievadkurss – bāzes zināšanas valsts un reģionālajā pārvaldē, lai sagatavotu maģistra studiju programmas ''Reģionālā politika un valsts pārvaldība'' studentus turpmākajam studiju procesam un sniegtu nepieciešamās priekšzināšanas par valsts uzbūves principiem, dažādiem pārvaldes modeļiem, sistēmam un mehānismiem gan nacionālajā, gan reģionālajā (lokālajā) un ES līmenī.

Izpratne par demokrātisku valsts pārvaldes modeli un tā pamatvērtībām.

Zināšanas par dažādiem VP modeļiem, to pazīmēm un atšķirībām, kā arī par pārvaldes sistēmu uzbūvi – struktūrelementiem un to mijiedarbību. Detalizētas zināšanas par Latvijas VP sistēmas uzbūvi, nacionālā un lokālā mērogā, kā arī par ES kā reģionu vienojoša spēlētāja ietekmi uz nacionālā līmeņa pārvaldi.

Spēs analizēt VP sistēmas dažādās valstīs – novērtēt to stiprās un vājās puses, izprast to atšķirības (dažādos pārvaldes modeļus) un to ietekmi uz pārvaldes darbību. Spēs iegūtās zināšanas kritiski novērtēt un salīdzināt ar situāciju Latvijā, sniedzot rekomendācijas pārvaldes sistēmas uzlabošanai.

Orientēsies dažādos, atšķirīgos valstu pārvaldes stilos, ko ietekmē valstu piederība dažādām pārvaldes tradīciju skolām. Izpratīs vēstures būtisko ietekmi uz mūsdienu pārvaldes sistēmām A-Eiropas reģionā. Spēs analītiski novērtēt un diskutēt par būtiskākajiem demokrātisku valstu pārvaldes sistēmu izaicinājumiem.

Kursa plāns patreiz nav pieejams.