Mirklis ar studentu

Šogad nenotiks tradicionālā Ziemassvētku balle, ko ik gadu decembrī rīko Rīgas Stradiņa universitātes Ārvalstu studentu asociācija (RSU ĀSA). Arī rīkot pasākumu ārā šogad nedrīkstēja, jo ārkārtējās situācijas laikā ierobežojumi kļuva arvien stingrāki.

Tomēr, lai radītu studentos kopības sajūtu un rastu iespēju izklaidēties, integrācijas lietu un sporta vadītājai Terēzai Gzēlpointnerei (Theresa Gsöllpointner) un viņas palīdzei Emmai Valfridsonei (Emma Wallfridson) radās ideja izveidot digitālo Adventes kalendāru.

Ārvalstu studentu biedrības un asociācijas tika aicinātas dalīties svētku tradīcijās Instagram vietnē vai Zoom vidē.

Studenti varēja uzzināt, kā Ziemassvētkus svin un kādas tradīcijas ir citviet pasaulē. Britu un īru studentu biedrība (British Irish Society, BISA) rīkoja kulinārijas konkursu, bet Vācu studentu biedrība (German Student Society, DSiA) mācīja, kā vīt adventes vainagu. Savukārt Izraēlas studentu biedrības Yachad (Israeli Student Society, Yachad) pārstāvji stāstīja par Hanuku jeb gaismas svētkiem.

rsu_adventcalendar.png

Vai tu zināji?

• Pirms Grieķijā ienāca tradīcija izrotāt Ziemassvētku eglīti, cilvēki rotāja laivas, kas simbolizēja no jauna apvienošanos ar sev dārgiem cilvēkiem.
  • Islandē trīspadsmit Ziemassvētku vecīši (Yule Lads) atstāj dāvanas kurpēs.
  • Kwanzaa ir ikgadēji Panāfrikas svētki, tie ilgst septiņas dienas, un pirmoreiz tos svinēja 1966. gadā.
  • Lai gan Šrilankā oficiālā reliģija ir budisms, svin arī Ziemassvētkus. Cilvēki vāc ziedojumus labdarībai, baznīcās tiek noturēti pusnakts dievkalpojumi. Svinību kulminācija ir uguņošana pusnaktī.

15. decembris – Kā pagatavot masala tēju

Terēza priecājas, ka studentiem patīk šis unikālais pasākums, kura laikā var uzzināt jaunas receptes, interesantus faktus un piedalīties viktorīnās. Jauniete ir saņēmusi daudz labu vārdu un atsauksmju.

Papildu informācija par ārvalstu studentu asociācijām un biedrībām atrodama RSU ĀSA lapā.

Adventes kalendārs

29. novembrisPirmā advente
1. decembrisAdventes laika vēsture
2. decembrisZiemassvētku tradīcijas Grieķijā
3. decembrisPašdarināts Ziemassvētku/ adventes vainags (Vācija, DSiA)
4. decembrisZiemassvētku tradīcijas Ungārijā
5. decembrisZiemassvētku gardumi un Krampus (Austrija)
6. decembris Otrā advente – viktorīna (Itālija, Italian Student Association in Riga)
7. decembrisZiemassvētku džempera izaicinājums (Vai vari uzvilkt džemperi, stāvot uz rokām?)
8. decembrisTradīcijas un mūzika (Šrilanka, Asian Society)
9. decembrisTradīcijas un sauna (Somija)
10. decembrisTradīcijas un mūzika (Krievija)
11. decembrisKulinārijas konkurss (Lielbritānija, BISA)