Drošības un aizsardzības pētniecības grupa veic drošības un aizsardzības politikas pētniecību, uzsvaru liekot uz Baltijas valstu nacionālo drošību un to ietekmējošajiem ārējiem faktoriem un spēlētājiem.

Grupas dalībnieki

RSU asociētais profesors un vadošais pētnieks. Ģeopolitikas pētījumu centra direktors un Hārvarda Universitātes viespētnieks. Bijis Starptautisko attiecību akadēmijas pētnieks Bonnā, Vācijā, Fulbraita viespētnieks Džonsa Hopkinsa Universitātē ASV un Vidzemes Augstskolas prorektors.

RSU docente, vadošā pētniece, doktora studiju programmas Sociālās zinātnes direktore un Ķīnas studiju centra direktore. Oksfordas Universitātes viespētniece. Iepriekš bija Starptautisko attiecību akadēmijas pētniece Bonnā, Vācijā, Fulbraita viespētniece Stenforda Universitātē ASV un viespētniece Fudaņas Universitātē Ķīnā.

RSU lektore un pētniece. Iepriekš vairākus gadus vadījusi RSU bakalaura un maģistra studiju programmas.

RSU pētniece un doktorante. Ģeopolitikas pētījumu centra direktora vietniece un Upsalas Universitātes Krievijas un Eirāzijas Studiju Institūta viespētniece.

Ģeopolitikas pētījumu centra pētnieks. Vairāk nekā 12 gadus piedalījies pētījumos un konsultāciju projektos dažādās ar valsts pārvaldi saistītās sfērās: izglītības politika, vides aizsardzības politika un citas jomas. Vairāk nekā 20 gadus ilga pieredze žurnālistikā, rakstot par iekšpolitiku, ekonomiku, kā arī Latvijas ārpolitiku.

Teorētiskās pētniecības virzieni

• Drošībošana un atdrošībošana
  • Reģionālās drošības kompleksi
  • Draudzīgums un naidīgums starpvalstu attiecībās