RSU Darba drošības un vides veselības institūts un RSU Tālākizglītības fakultāte organizē profesionālās pilnveides semināru „Optiskā starojuma novērtēšana”

Semināra mērķis

• Nodrošināt ar informāciju par aktuāliem ar optiskā starojuma kā darba vides riska faktora noteikšanas un novērtēšanas jautājumiem;

• Nodrošināt informāciju par vispārējām darba aizsardzības aktualitātēm.

Mērķauditorija

Darba aizsardzības vecākie speciālisti, darba aizsardzības kompetentie speciālisti, arodslimību un arodveselības ārsti, u.c. interesenti.

Programmā ietvertās tēmas

• Dažādu optiskā starojuma veidu izplatība darba vidē Latvijā;
  • Svarīgākās noteikumu „OS” prasības;
  • Optiskā starojuma veidi, to noteikšana un aprēķināšana;
  • Optiskā starojuma ietekme uz veselību – Ietekme uz acīm un ādu;
  • Biežākās darba vietas un darba veidi, kur Latvijā varētu būt iespējama OS ekspozīcija;
  • Individuālās aizsardzības līdzekļi aizsardzības pret optisko starojumu;
  • Informācija par darba aizsardzības aktualitātēm Latvijā.

Semināra norises laiks un vieta

2010.gada 1.jūlijā – no plkst. 13.00.-17.00.

Rīgas Stradiņa universitāte, Hipokrāta auditorijā, C korpuss, Dzirciema iela 16, Rīga

Tālrunis pieteikumiem un informācijai: 67409139, 26354163

Sertifikāts

Par dalību seminārā tiek izsniegts RSU sertifikāts (4 izglītības stundas).

Dalības maksa

Dalība seminārā ir BEZMAKSAS. Semināra dalībniekiem ir nodrošināti semināra materiāli un kafijas pauze.

Profesionālās pilnveides semināra „Optiskā starojuma novērtēšana” programma

Programma

Tēma

Lektors

Ievads un semināra atklāšana. Optiskā starojuma radīto problēmu aktualitāte Latvijā un ES, dažādu optiskā starojuma veidu izplatība darba vidē Latvijā - Pētījuma „Darba apstākļi un riski Latvijā” 2009-2010 rezultāti.

Ievads un semināra atklāšana.

Ivars Vanadziņš, Dr.med., RSU Darba drošības un vides veselības institūts

Svarīgākās MK noteikumu Nr.731 "Darba aizsardzības prasības nodarbināto aizsardzībai pret mākslīgā optiskā starojuma radīto risku darba vidē" prasības.

Māra Vīksne,
LM DD Darba attiecību un darba aizsardzības politikas nodaļas vadošā referente

Optiskā starojuma veidi, to noteikšana un aprēķināšana.

Uldis Teibe, Dr.med., profesors,
RSU Fizikas katedras vadītājs

Optiskā starojuma ietekme uz veselību – Ietekme uz acīm (sekas, iedarbības mehānismi un devas, iespējamie aizsardzības līdzekļi).

Anda Balgalve, Mg.Sci., Latvijas Universitāte

Biežākās darba vietas un darba veidi, kur Latvijā varētu būt iespējama OS ekspozīcija. OS radītā riska novērtēšanas pamatprincipi un svarīgākās īpatnības.

Ivars Vanadziņš, Dr.med., RSU DDVVI

Individuālie aizsardzības līdzekļi pret OS – svarīgākās prasības un izvēle.

Pēteris Celmiņš, SIA GRIF

Optiskā starojuma ietekme uz veselību – Ietekme uz ādu (sekas, iedarbības mehānismi un devas, iespējamie aizsardzības līdzekļi).

Optiskā starojuma ietekme uz ādu.

Inta Kusiņa, dermatoveneroloģe, Rīgas Ādas un ST slimību klīniskais centrs