Darbiniekiem
Studentiem
Ārkārtas stāvoklis

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra ir sākusi sabiedrības psiholoģiskā atbalsta projektu īstenošanu, kuru kopējais mērķis ir iepazīstināt ar dažādām attālinātās psiholoģiskās palīdzības sniegšanas formām, kas ir īpaši svarīgi laikā, kad spriedzi un satraukumu sabiedrībā izraisa jaunā koronavīrusa izplatība.

"Esam saskārušies ar vēl nepiedzīvotu izaicinājumu, kuru esam apzinājuši un izvērtējuši, un varam sniegt palīdzību, izmantojot savas zināšanas un prasmes, kā arī jaunus, attālinātus komunikācijas veidus," uzsver RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras vadītāja prof. Kristīne Mārtinsone.

Viens no atbalsta veidiem ir RSU sadarbības partneres, klīniskās psiholoģijas doktores no Lielbritānijas Patapias Cocoli (Patapia Tzotzoli) lekcijas videoieraksta izplatīšana biedrībām, asociācijām un citām organizācijām, kuru darbā svarīga ir psiholoģiskās palīdzības sniegšana.

Lekcijā, kas tika ierakstīta RSU organizētajā konferencē Psiholoģijas dienu ietvaros, P. Cocoli stāsta par psiholoģiskās palīdzības sniegšanas iespējām digitālajā vidē, izmantojot dažādus tiešsaistes un videoierakstu veidus. Viņa par psiholoģi jau ilgstoši strādā ne tikai klātienē, bet arī attālinātajā vidē.

"Globālās attīstības tendences liecina, ka nākotnē neatkarīgi no iespējamajiem izaicinājumiem arvien vairāk tiks izmantota attālināta psiholoģiskā palīdzība jeb telepsiholoģija. Šābrīža situācija ir nopietns iemesls, lai to arvien plašāk un straujāk attīstītu, izmantojot jau esošās zināšanas un prasmes, kā arī apzinot jaunas iespējas," uzskata Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docente Jeļena Ļubenko, kura pēta palīdzības sniegšanas iespējas digitālajā vidē.

Cits nozīmīgs avots, kas palīdzētu sniegt attālinātu psiholoģisko palīdzību, ir RSU izdotā grāmata Veselības psiholoģija, kuras 10. nodaļā ar nosaukumu Veselības psiholoģijas nākotnes perspektīvas ir aprakstīta psiholoģiskā palīdzība tīmeklī, tiešsaistes konsultēšana un tīmekļa intervences.

RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra turpinās psiholoģisko atbalstu, un jau drīzumā klajā nāks izdevums Telepsiholoģija, kurā būs apkopota informācija par attālinātas palīdzības sniegšanu.