Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem
Starptautiska studiju programma sadarbībā ar Mīkola Romera universitāti Lietuvā
Īsumā par programmu
sociālā labklājība
akreditēta līdz
profesionālais maģistra grāds sociālajā darbā un sociālā darbinieka kvalifikācija
9.00-18.00
10 maksas
Studiju programmas apraksts sadarbības universitātes mājaslapā
Programmas mērķis ir īstenot padziļinātu zināšanu apguvi profesionālā maģistra grāda iegūšanai sociālajā darbā ar bērniem un jauniešiem, nodrošinot profesionālās jaunrades attīstības iespējas, sagatavojot studējošos pētnieciskajam un pedagoģiskajam darbam sociālā darba izglītībā un tālākām studijām doktorantūrā.
Studiju vide un metodes
Studiju vide
Studijas notiek labiekārtotās telpās – datorklasēs un prakstisko nodarbību telpās –, kur pieejamas mūsdienu multimediju tehnoloģijas. Studiju kursi ietver zināšanu apguvi gan bērnu un jauniešu biopsihosociālajā attīstībā, gan ģimenes teorijās un sociālā darba pieejās darbā ar bērniem un jauniešiem multikulturālā vidē, gan Eiropas sociālās, jaunatnes un ģimenes politikas izpratni.
- 1. studiju gads
Apgūsi sociālā darba teorētiskos modeļus, pētījumu metodoloģijas sociālajā darbā, profesionālo attīstību un supervīziju sociālajā darbā, interaktīvās metodes darbā ar bērniem un jauniešiem, sociālo politiku Eiropas valstīs, zinātniskās pētniecības praksi, uzvedības biopsihosociālos aspektus, bērnu un jauniešu karjeras konsultēšanu un starpkultūru mediāciju.
- 2. studiju gads
Studēsi starpkultūru sadarbību jauniešiem, atšķirīgu jauniešu grupu sociālkulturālo iekļaušanu u. c. Izstrādāsi un aizstāvēsi maģistra darbu.
Studiju metodes
- lekcijas
- semināri
- problēmsituāciju analīze
- individuālie darbi
- grupu darbi
- referātu izstrāde
Izmantojamo mācību metožu mērķis ir sniegt iespēju apgūt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas atbilstoši studiju programmas mērķim, pilnveidot studentu kritiskās domāšanas prasmes, attīstīt savstarpējas saskarsmes prasmes, spēju strādāt gan individuāli, gan grupā. Kā arī pilnveidot spēju novērtēt dažādību, prasmes izteikt savas domas rakstveidā. Liela uzmanība pievērsta studentu patstāvīgajam darbam.
Studiju norises vietas
- Apgūstamie studiju kursi
Kursa kods Studiju kursa nosaukums Īstenotājs Kursa vadītājs Kredītpunkti / ETCS KPUMTK_015 Civilā un vides aizsardzība, pirmā palīdzība Klīnisko prasmju un medicīnas tehnoloģiju katedra Oļegs Sabeļņikovs 2 / 3 LUSDK_213 Interaktīvās metodes darbā ar bērniem un jauniešiem Labklājības un sociālā darba katedra Silva Rupaine 4 / 6 LUSDK_214 Salīdzinošā Eiropas sociālā politika Labklājības un sociālā darba katedra Anna Broka 4 / 6 LUSDK_029 Uzvedības biopsihosociālie aspekti Labklājības un sociālā darba katedra Inga Landsmane 2 / 3 MRU_008 Zinātniskās pētniecības prakse Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte Ilze Trapenciere 3 / 4.5
Studiju programmu realizē
Darba iespējas pēc studijām
Pēc studiju absolvēšanas ir daudzpusīgas darba iespējas ne tikai Latvijā vai Lietuvā, bet arī ārvalstīs, multikulturālā vidē strādājot ar bērniem un jauniešiem, kā arī bēgļu un patvēruma meklētāju centros. Iespējamie darba devēji – pašvaldības, sociālie un izglītības bērnu un jauniešu centri, bērnu krīzes centri, kā arī iespējas veikt pētniecisko darbu un turpināt studijas doktorantūrā.
M. Romera Universitātes dati liecina, ka 92 % šīs programmas absolventu strādā specialitātē ar bērniem un jauniešiem.
Uzņemšanas prasības
- Obligātās prasības
- Bakalaura grāds vai tam pielīdzināms grāds.
- Motivācijas vēstule.
Priekšroka ir reflektantiem, kuri strādā profesionālajā jomā ar bērniem un jauniešiem.
- Dokumenti, kas jāiesniedz
- Jāaizpilda pieteikums elektroniskajā Uzņemšanas sistēmā https://uznemsana.rsu.lv vai, piesakoties klātienē, jāaizpilda iesniegums
- Pases vai personas apliecības (eID) kopija (oriģināls jāuzrāda)
- Bakalaura diploma un diploma pielikuma kopija (oriģināli jāuzrāda)
- Motivācijas vēstule
- Dokuments, kas apliecina dokumentu reģistrēšanas pakalpojuma apmaksu
- Ja kādā no iesniedzamajiem dokumentiem ir cits personas uzvārds un/vai vārds un/vai personas kods nekā pasē, tad jāuzrāda arī dokuments, kas apliecina personas datu maiņu
- Ja reflektants izglītības dokumentu vai akadēmisko grādu ir ieguvis ārvalstīs, iesniegumam pievieno Akadēmiskās informācijas centra izziņu par to, kādam Latvijā piešķirtam izglītības dokumentam vai akadēmiskajam grādam atbilst ārvalstīs iegūtais izglītības dokuments vai grāds
- Vērtēšanas kritēriji
Studiju programmas Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem reflektantus imatrikulē saskaņā ar konkursa rezultātiem, ko veido motivācijas vēstules vērtējums.
Vienādu vērtējumu summas gadījumā konkursu ietekmē diploma vidējā svērtā atzīme.
Ko studēt tālāk
Studijas iespējams turpināt RSU doktora studiju programmās:
Programmas vadītājs
